Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.11.19. | 17:35

Odigrane uvertire velikog engleskog derbija.

Odigrane su dvije utakmice 12. kola engleske Premier lige.

Manchester United je pobijedio Brighton rezultatom 3:1.

Crveni vragovi su bolje otvorili utakmicu i već u 17. minuti došli do prednosti. Pereira je primio loptu na 20-tak metara krenuo u dribling, ali ostaje bez lopte. Međutim, ona dolazi do Martiala, koji vraća sjajnu povratnu loptu za Brazilca, koju on posprema sa ruba kaznenog prostora za 1:0.

Samo dvije minute kasnije novi gol za domaćine, ovog puta nesretan je bio Propper, koji je ubačaj u svoj kazneni prostor pospremio iza svog vratara.

Do kraja poluvremena smo vidjeli po jednu priliku s obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U 64. minuti gol nade za goste. Gross je izveo korner i pogodio Dunka, koji nebeskim skokom smanjuje na 2:1.

No, slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer je United samo dvije minute kasnije zabio za 3:1. Ponovno je asistent bio Martial, koji nesebično gura Rashforda u priliku, a sjajni engleski reprezentativac preciznim udarcem matira gostujućeg vratara.

Imao je Manchester do kraja još par velikih prilika, posebice preko Rashforda i Jamesa, ali se rezultat nije mijenjao.

Wolverhampton je na svom terenu slavio protiv Aston Ville rezultatom 2:0. Strijelci za nova tri boda domaćih su bili Neves u 41. minuti i Jimenez u 84. minuti.