Stoper „od 100 milijuna eura“ utrpao mrežu novog drugoligaša, veteran riješio genoveški derbi (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 14.04.19. | 19:57

Odigrano je 32. kolo Serie A.

Nogometaši Napolija lako su se obračunali s Chievom u 32. kolu Serie A. Na gostovanju kod novog drugoligaša - zaostaju 20 bodova za zonom spasa, a ostalo je još šest utakmica do kraja – momčad Carla Ancelottija slavila je rezultatom 3-1, a iskazao se Kalidou Koulibaly sa dva pogotka.

Stoper „od 100 milijuna eura“, kako za njega voli reći predsjednik klub Aurelio de Laurentiis, zabio je vodeći gol glavom u 15. minuti nakon Mertensovog kornera, a s tim rezultatom otišlo se na predah. U nastavku je na 2-0 povisio Arkadusz Milik, da bi Koulibaly svojim drugim golom u 81. minuti riješio pitanje pobjednika.

U posljednjoj minuti regularnog dijela nekadašnji stoper zagrebačkog Dinama, Boštjan Cesar, zabio je počasni gol za Chievo.

Napolitanci ulaze u završnicu prvenstva u vrlo komotnoj situaciji. Iako im je prvo mjesto daleko, od trećeplasiranog Intera trenutno bježe okruglih 10 bodova, a milanski klub ima utakmicu manje.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/nVke" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/A2ym" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/VMwQ" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/JJ1m" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti genoveški derbi u kojem je Sampdoria na stadionu Luigi Ferraris pobijedila Genou rezultatom 2-0. Prvi gol djelo je Gregoirea Defrela (3'), a pitanje pobjednika riješio je Fabio Quagliarella golom u 53. minuti iz penala.

Veteranu i novom-starom reprezentativcu Italije bio je ovo 22. prvenstveni gol ove sezone, kojim je prestigao Piateka koji ima 21 postignut zgoditak.

Torino i Cagliari su u utakmici s tri crvena kartona podijelili bodove (1-1), a bez golova su odigrali Fiorentina i Bologna te Sassuolo i Parma.