Napoli ispustio veliko vodstvo, pa furioznom završnicom osigurao tri boda u Genovi (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 03.02.20. | 22:47

Klub s juga polako izlazi iz krize.

U sklopu 22. kola Serie A, Napoli je u gostima u Genovi svladao domaću Sampdoriju. Utakmica je završila 2:4.

Već u trećoj je minuti Napoli poljskom kombinacijom doveo domaćina u probleme. S lijeve je strane na rubu kaznenog prostora loptu primio Piotr Zielinski, te odlično ubacio pred sâm gol, gdje je veliku spretnost udarcem glavom pokazao njegov sunarodnjak Arkadiusz Milik, te precizno smjestio loptu u kut gola Emila Audera.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 55.285%;"><iframe src="https://streamable.com/s/uocx5/qqztlt" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Već u 16. minuti je 0:2. Korner izveden s desne strane lijevom nogom, nakon što je lopta prebačena prema drugoj stativi, Makedonac Elif Elmas glavom pretvara u povećanje vodstva.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 55.285%;"><iframe src="https://streamable.com/s/6t7po/jaqxv" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, i to u kakvom stilu. Dugu loptu s jedno 40 metara poslao je Albin Ekdal prema šesnaestercu, a s njegovog ruba loptu u letu odmah volejčinom hvata prekaljeni majstor Fabio Quagliarela, te ne ostavlja Alexu Meretu grama šanse. Odličan gol.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 55.285%;"><iframe src="https://streamable.com/s/a91rq/iemals" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Povratak se dogodio u 73. minuti. Manolas je napravio prekršaj u šesnaestercu nad Quagliarelom, koji je nakon konzultacije s VAR-om opravdano pretvoren u najstrožu kaznu. Nju je u izjednačenje pretvorio Gabbiadini.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/go6v" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Ipak, Napoli postiže gol za 2:3 u 83. minuti. Razvila se lijepa akcija na polovici Sampdorije. Insignie je primio loptu lijevo iskosa, odigrao kraći dupli pas s Marijom Ruijem, te pucao iz okreta. Njegov udarac je bio blokiran, što nije predvidio vratar Audero, te se odmah bacio u stranu. Na odbijanac je reagirao Nijemac Diego Demme, i lako poentirao u praznu mrežu.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/mJV2" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Konačnih 2:4 postavio je Dries Mertens duboko u sudačkoj nadoknadi. Duga lopta poslana je prema golu Sampdorije, a vratar Audero istrčao je iz svog kaznenog prostora i izbio loptu glavom. No ona je završila dočno u nogama Belgijanca, koji se kratko namjestio i pogodio praznu mrežu u 98. minuti.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/zXWR" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Napoli se ovom pobjedom izdigao na 10. mjesto, dok je Sampdoria ostala na 16. i morat će se još pomučiti kako bi osigurala prvoligaški status.