Lazio osvojio Talijanski kup u tvrdoj utakmici (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 15.05.19. | 22:41

Sedmi nacionalni kup u tribinama rimskog kluba.

Rimski Lazio je na Olimpicu pobjedom od 2:0 nad Atalantom osvojio Talijanski kup po sedmi put u svojoj povijesti.

Prvi gol postigao je Sergej Milinković-Savić kasnim golom u 82. minuti, glavom nakon ubačaja iz kornera Lucasa Leive. Sergej je ušao u igru tek tri minute prije nego je zabio, i to umjesto Luisa Alberta.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/Q92W" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Završni udarac ovogodišnjem najugodnijem iznenađenju Serie A Atalanti zadao je Joaquin Correa odličnom solo akcijom, nakon što je u kontri ostao sa braničem sam na širokom prostoru.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/7k6W" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Zanimljivost je da su dva kluba do sada igrali 118 puta međusobno u Serie A, Serie B i kupu, a Atalanta je imala 36 pobjeda, Lazio 35, te 46 puta su igrali neodlučeno. Ovom pobjedom Lazio je uspostavio potpuni egal u međusobnom omjeru.

Ovo je sedmi naslov Talijanskog kupa za nebesko plave, a prethodno su ga osvajali 1958., 1998., 2000., 2004., 2009. i 2013.