Bivši napadač Hajduka s dva gola spasio klub od izravnog ispadanja

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 11.11.20. | 11:43

Na kontu ima osam pogodaka, no današnji su zasigurno najvrjedniji.

Kineski grad Wuhan zasigurno je jedan od najomraženijih mjesta na svijetu u proteklih godinu dana. Naime iz tog grada krenula je pošast koja je hendikepirala cijelu planetu.

No, u tom gradu postoji klub pod nazivom Wuhan Zall za kojeg igra bivši nogometaš Hajduka Jean Kouassi i trenutno se bori za ostanak u najvišem rangu kineskog nogometa.

Danas su u uzvratu protiv Shijiazhuanga, prva utakmica završila 0:0, golovima Kouassija pobijedili rezultatom 2:1 te protivnika poslali izravno u drugu ligu, a sebi ostavili šansu da u dvomeču protiv drugoplasirane momčadi druge lige Zhejiang Greentowna izbore ostana među elitom.

Kouassi je svoju momčad doveo u vodstvo u 15. minuti, no stvari na početak vratio je Matheus u 54. minuti. Međutim, bjelokoščanin se u 86. minuti sjajno snašao kod jednog odbijanca i poslao loptu u mrežu za veliko slavlje svoje ekipe.

Jean Kouassi je tako stigao do osmog gola sezone u 16 nastupa.