0

Zubac Docu i sebi za jubilej poklonio double-double, Šarić prosječan u porazu Sunsa (VIDEO)

08.11.2019 08:34 | Germanijak

I večeras je naš centar ubilježio produktivnu večer.

U najatraktivnijoj utakmici noči NBA lige, ujedno srazu dva hrvatska košarkaša, Los Angeles Clippersi svladali su na svom terenu Portland Trail Blazerse sa 107:101.

U 900. pobjedi karijere Doca Riversa (koji je 13. trener kojem je to pošlo za rukom) momčad Ivice Zubca stizala je prednost od osam razlike rano u zadnjoj četvrtini, te preuzela vodstvo košem Kawhija Leonarda.

U ključjim je trenucima Lou Williams bio taj koji je preuzeo stvar u svoje ruke, te košem 58 sekundi prije kraja za dva a potom i tricom zacementirao pobjedu prvih favorita za naslov.

Ivica Zubac bio je odličan s 15 poena i 13 skokova za samo 20 minuta (usput prešao brojku od 700 skokova u ligi), a kolo su vodili Kawhi Leonard s 27 i Williams s 26 poena.

Kod poraženog Portlanda dvojac na kojem se temelji igra te momčadi, Damian Lillard i C.J. McCollum postigli su svaki po 22 koša, a po 17 imali su Hassan Whiteside i Anfernee Simons. Mario Hezonja opet se nije suviše nametnuo, te je za 25 minuta upisao svega dva poena uz prilično loš šut iz igre 1/9.

Dvije hit-momčadi ove sezone Phoenix Sunsi i Miami Heat odigrali su energičnu utakmicu u Arizoni, a gosti su slavili s 124:108.

Goran Dragić imao je furiozno drugo poluvrijeme u kojem je zabio 20 od ukupno svojih 25 poena posjetivši na dane kada je bio All-Star prije dvije sezone.

„Posebna je motivacija kad igrate protiv svoje bivše momčadi, to će vam svaki igrač reći“, ustvrdio je MVP Eurobasketa 2017. koji je šest sezona proveo u Sunsima, a posebno se sjećamo njegove izvedbe protiv San Antonio Spursa u doigravanju 2010.

Jimmy Butler je očekivano bio najefikasniji u sastavu s 34 koša. Heat je pobjedom na omjeru 6-2 prvi put otkad je u gradu bio Lebron James u šampionskoj sezoni. Već do kraja prve četvrtine Butler je imao 18 poena, a 30 do poluvremena, čime je odveo svoj klub do vodstva od 64:57 na pauzi.

Tyler Herro, prema riječima Erika Spoelstre, dobrovoljno se javio da čuva Devina Bookera u drugom poluvremenu, što je donekle i uspio. Prva violina domaćina imao je na kraju 22 poena uz šut 6/13, a najefikasniju večer imao je Aaron Baynes s 23 poena uz šut iz igre 10/17.

Dario Šarićzapočeo je utakmicu u startnoj petorci i ukljižio devet poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Phoenix je sad na omjeru 5-3, i 3-2 kod kuće.