0

Vlašić asistirao za povijesni potop Reala na Bernabeu (VIDEO)

12.12.2018 20:53 | Germanijak/H.M.

Ovo im nitko nije napravio.

U prve dvije utakmice Lige prvaka u današnjem zadnjem danu natjecanja po skupinama zaključena je skupina G u kojoj ni jedan susret nije imao rezultatsku važnost jer su Roma i Real ranije osigurali prolazak u sljedeću fazu pa su odmarali glavne igrače kako bi spremni dočekali nastavak prvenstva u kojima ni jedni ni drugi ne stoje baš najbolje.

Rezultiralo je to rezultatskim iznenađenjima, a Plzen je na domaćem terenu s 2:1 svladao Romu i tako izborio Europa ligu i proljeće će dočekati u europskim natjecanjima. Romi nije bila do kraja motivirana i to se osjetilo, a na kraju je CSKA ispao iz europskih natjecanja iako je danas odigrao strašnu utakmicu.

Slavili su Moskovljani na Santiago Bernabeu protiv pomlađenog Reala s čak 3:0 i tako na pravi način završili svoj nastup u Ligi prvaka. Real je bio bez Ramosa, Modrića, Kroosa, Casemira, Balea i Varanea, a priliku su dobili igrači iz drugog plana. U prvih pola sata nije bilo golova, a onda je CSKA u 37. i 43. u kratkom razmaku zabio dva pogotka i s velikom prednošću otišao na odmor. Strijelci su bili Chalov i Schennikov.

Real nije bio bolji ni u drugom poluvremenu kada su u igru ušli Bale i Kroos te pokušali vratiti balans, ali primili su ubrzo još jedan pogodak. U 73. minuti zabio je Islanđanin Sigurdsson na lijepu asistenciju našeg Nikole Vlašića koji je opet odigrao sjajnu utakmicu protiv Kraljevskog kluba.

Real je imao pirovi posjed, a CSKA je zabijao golove, no malo im to znači jer se sa solidnih sedam bodova opraštaju od Europe za ovu sezonu. Plzen ide u Europa ligu, a Real i Roma u osminu finala Lige prvaka. Ipak, ovako ružan poraz Kraljevima danas nije trebao, a bio je najveći ikada u europskim natjecanjima na domaćem terenu.