0

Velika prilika za Nikolu Kalinića – hoće li je iskoristiti?

16.10.2019 17:20 | Germanijak

Naš napadač već duže vrijeme ima problema sa golgeterskom formom, ali i sa minutažom.

Napadač koji je cijelo desetljeće bio standardan postav galerije napadača hrvatske nogometne reprezentacije, Solinjanin Nikola Kalinić, krajem prijelaznog roka riješio je pitanje nastavka svoje karijere i preselio u Rim.

Činjenica stoji da je Atletico Madrid za njega u ovoj fazi karijere prevelik zalogaj, te da na Wandi Matropolitano vlada prevelik pritisak i očekivanja, da se love najviši dosezi i na domaćem i na inozmenom planu, a da su mu izravni konkurenti za poziciju klase napadače poput Diega Coste, Alvara Morate, te mladog Srbina Ivana Šaponjića, svjetskog omladinskog prvaka s Novog zelanda 2015., koji također čeka svoju priliku.

Situacija u Vučici isto nije idealna za Kalinića. Na Olimpicu lovorov vijenac nosi Edin Džeko, a nije da momčad Paula Fonsece nema imperativ rezultata. Ipak, čistih centralnih napadača nema na raspolaganju kao Cholo Simeone, tako da se tu pruža više šanse za Kalinića.

Nažalost, još čeka na prvijenac u narančastom dresu, ali treba priznati kako nije imao ni sreće u nekoliko situacija. Kod remija Rome s Cagliarijem Marka Roga 1:1, u 90. minuti je zabio gol nakon što je ušao 15 minuta ranije, no nakon VAR pregleda, on mu je poništen radi počinjenog prekršaja. Imao je duboko u sudačkoj nadoknadi dobru priliku glavom, no otišao je preko gola.

Još jedna stvar, ne pretjerano (blago rečeno) dobra za navijače kluba iz Vječnoga grada, ali dobra za osobne ciljeve Nikole Kalinića, dogodila se u toj utakmici. Džeko je u jednom od zračnih duela preživio sudar glavom o glavu te je natukao jagodišnu kost i neće ga biti najranije do 22. ovog mjeseca, a ne zna se hoće li biti spreman za meč Europske lige protiv Borussije Mönchengladbach.

Roma je trenutno petoplasirana sa bodom zaostatka za četvrtim Napolijem, a u nedjelju ide u Genovi na noge Sampdoriji. Klub je to koji je zadnji na tablici sa samo tri boda i najviše primljenih golova u ligi. S obzirom da je vrlo vjerojarno da će Kalinić istrčati od početka u utakmici u velikoj talijanskoj luci, ovo je utakmica gdje bi mogao ''zavrtiti'' svoju ovosezonsku golgetersku priču, što mu je jako potrebno.

Sreća u nesreći za Fonsecu (ne i za Roberta Prosinečkog) je što će gotovo cijelo razdoblje Džekine ozljede ''pojesti'' faza ligaške stanke radi reprezentativnih aktivnosti, no ipak ovaj vikend još neće biti spreman. Osim njega, nedostajati će cijeli niz važnih igrača, uglavnom u ofenzivnoj fazi – Under, Mkhitaryan, Pellegrini i Perotti, što je zapravo otegotna okolnost za našeg napadača – manje kreacije, manje prilika, ali to ne bi smjelo označavati manjak motivacije. Čekamo nedjelju u nadi da ćemo vidjeti dobru igru i, nadajmo se, gol(ove) nekadašnjeg topnika Hajduka i Vatrenih.