0

Varaždin u samoj završnici šokirao Gradski vrt za veliki bod

15.09.2019 18:30 | Germanijak/M.N.

Osijek je u smiraju utakmice prokockao dobivenu utakmicu.

U Gradskom vrtu je odigrana utakmica osmog kola HNL-a između Osijeka i Varaždina, koja je završila podjelom bodova 2:2.

Domaćini su u susret krenuli ofenzivno, no u prvih 10-tak minuta je to dosta mlako izgledalo te su gosti par puta opasno priprijetili Ivušiću.

No, u 26. minuti Osijek je zaradio slobodan udarac na nekih 18 metara od gola. Vratar gostiju Nevistić je jako loše postavio živi zid, što je primijetio izvođač Marić te je uputio solidan udarac, a golman gostiju lošom reakcijom omogućio vodstvo domaćih od 1:0.

U 37. minuti Osijek je ponovno priprijetio iz slobodnog udarca, Pilj je sjajno opalio s lijeve strane, no njegov udarac završava na okviru gola.

Međutim, domaćini u 43. minuti sjajnom solo akcijom Brazilca Silve dolaze do novog pogotka te tako naplaćuju svoju bolju igru.

Osijek je u drugom poluvremenu nastavio dominirati, posebno se isticao Šorša sa sjajnim prodorima po desnoj strani. Najbliže su domaći bili novom pogotku u 63. minuti kad je desni bek Osijeka sjajno probio stranu i ostavio povratnu loptu za Marića čiji udarac završava na desnoj vratnici gostujućeg gola.

Varaždinci su u 77. minuti imali veliku priliku za smanjenje vodstva, no udarac Lisakovicha završio je na okviru Ivušićevog gola.

I kad su svi očekivali kraj i pobjedu Osijeka, Varaždinci rade nevjerojatan povratak i sa dva pogotka u smiraju utakmice dolaze do boda u Gradskom vrtu. Prvo je Djurasek u 89. minuti sjajnim slobodnim udarcem smanjio rezultat, da bi samo tri minute poslije gosti odradili sjajnu kontru, koju je Lisakovich završio s golom za 2:2.