0

Uvjerljiv poraz Cibone u Beogradu

20.01.2020 20:34 | Germanijak/I.M.

Očekivan ishod utakmice.

U dvoboju 16. kola ABA lige, Cibona je upisala uvjerljiv poraz na gostovanju kod Crvene zvezde. Završilo je 102:80 u korist jedinog euroligaškog kluba iz regije.

Zvezda je pitanje pobjednika praktički riješila u prvom poluvremenu. Poslije prve četvrtine prednost je bila 14 poena za Beograđane, dok je do velikog odmora ista narasla na okruglih 20 poena razlike.

U nastavku je Cibona uspjela u posljednjoj dionici u nekoliko navrata spustiti zaostatak na 11 razlike, ali više od toga nisu mogli. Na koncu, očekivan poraz, ali svakako da nije za pohvalu čak 102 primljena poena.

Pobjednika je predvodio James Gist s 15 poena, ali treba podvući učinak playmakera Lorenza Browna koji je zabio 13 poena, ali i podijelio 14 asistencija. Kod Cibone, najefikasniji je bio Filip Bundović s 19 poena za 17 minuta, Novačić je dodao 16 poena, a Gibson je stao na 11 ubačenih poena.

Ovim porazom Cibona je ostala na pet pobjeda i 11 poraza, a lošiji omjer od njih imaju samo Zadar i Mega. S druge strane, Zvezda je na 10 pobjeda i šest poraza te je za očekivati da bez većih problema osiguraju plasman u play-off.