0

United izborio 20. finale FA kupa i ostavio Spurse bez šanse za trofej desetu godinu zaredom

21.04.2018 20:12 | Germanijak

Manchester United slavio je na Wembleyu 2:1 golovima Alexisa i Herrere, a jedini gol za Spurse zabio je Dele Alli.

Manchester United pobijedio je Tottenham 2:1 na Wembleyu i plasirao se u 20. finale FA kupa čime je izjendačio rekord Arsenala te ostavio Spurse bez trofeja i desetu godinu zaredom.

Utakmica nije mogla bolje početi za Tottenham, iako su nominalno bili gosti u ovom okršaju, Spursi su praktički igrali kod kuće na Wembleyu i tako su se postavili.

Već u 11. minuti Dele Alli doveo ih je u vodstvo nakon sjajne kontre, Christian Eriksen probio je desnu stranu i dao na peterac, a engleski reprezentativac uklizao je i probio De Geu. Sjajni danski plejmejker igra u formi života, u posljednjih šest utakmica imao je svoje prste u čak deset golova Tottenhama, sedam ih je namjestio, a tri zabio sam.

Spursi su nastavili pritiskati i malo je nedostajalo da još jedna kontra u 18. minuti rezultira još jednim golom Eriksena, Kane mu je poslao sjajnu loptu, ali Danac je pucao pokraj gola. Minutu kasnije ponovno su Spursi u prilici, ali ovaj puta Heung-Min Son nije dobro pucao i Unitedova obrana stigla je blokirati njegov šut.

Kako to u nogometu i priliči, tko ne zabije, dobije, a to se u 24. minuti dogodilo Tottenhamu. Pogba je opljačkao Dembelea kao malo dijete, uzeo mu je loptu, posjeo ga na dupe, okrenuo se pa pogodio Alexisa Sancheza u trepavicu za izjednačenje na 1:1.

Fenomenalnom čileanskom napadaču Wembley doista odgovara jer mu je ovo bio ukupno šesti od debija u FA kupu 2015. godine, jedino je njegov suigrač Lukaku uspješniji među igračima Uniteda sa 12 golova u natjecanju.

Tottenham je do poluvremena mogao vratiti vodstvo, ali malo sreće pri Eriksenovu udarcu i par dobrih reakcija Unitedove obrane spriječile su promjenu rezultata.

Spursi svoje nisu iskoristili pred kraj prvog dijela, ali United svoje u drugom nije propustio. Romelu Lukaku ostavio je loptu za Andera Herreru, koji se priključivao iz pozadine, a Španjolac ju je zavukao ispod Vorma za 2:1 u 62. minuti.

Robusni belgijski napadač jedan je od najraspoloženijih Mourinhovih ljudi u FA kupu jer je sudjelovao kod čak 14 golova u posljednjih 12 utakmica u ovom natjecanju (12 golova i 2 asistencije).

United je do kraja susreta pametno sačuvao gol prednosti i plasirao se u 20. finale FA kupa u povijesti, čime su izjednačili Arsenalov rekord po broju nastupa u finalu. Za novi trofej Mourinho će igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg ogleda svog bivšeg kluba Chelseaja i Southamptona.

(foto: Action Images)