0

Dinamo nakon dva desetljeća uzeo bod na strani u LP-u (VIDEO)

22.10.2019 22:28 | Germanijak/I.G.

Ovaj bod zalog je za optimizam.

Nogometaši zagrebačkog Dinama došli su do boda u trećem kolu Lige prvaka na gostovanju kod Šahtara. Iako su gubili u prvom poluvremenu, u drugom su došli do preokreta, ali Ukrajinci su u konačnici uspjeli postići gol za konačnih 2-2 i nastavak neizvjesne borbe za drugo mjesto u skupini.

Momci Nenada Bjelice aktivnije su ušli u večerašnji susret, imali su početnu inicijativu, ali nisu uspjeli doći do izglednije prilike, unatoč naporima Ademija, More i Olma. Nakon prvih desetak minuta, Plavi su posustali, a inicijativu je preuzeo domaćin.

Ukrajinci su uspjeli okruniti dobru igru u 16. minuti kada je Yevghen Konopljanka zabio za 1-0. 'Rudari' su odlično kombinirali po desnoj strani, nakon jedne duže opsade , zaspala je obrana Modrih na čelu s Dilaverom, Perićem i Morom, a ukrajinski reprezentativac zabija pored nemoćnog Livakovića.

Činilo se da će Plavi nakon toga teško doći do gola. Ukrajinci su se stisnuli na svojoj polovici, ali pokušaj Marija Gavranovića s pet metara udaljenosti, kojim je doduše blokiran u posljednji trenutak, nagovijestio je izjednačenje.

Ono se dogodilo u 25. minuti. Moro je novim sjajnim duelom oduzeo loptu Marlosu, odigrao na sigurno, a ona je kasnije stigla do Mislava Oršića na lijevo krilo. Nakon dužeg vaganja, novopečeni hrvatski reprezentativac sjajno pronalazi Danija Olma koji se prišuljao iza leđa obrane domaćih i podmetnuo nogu pored iznenađenog Andriya Pyatova za 1-1.

Nakon izjednačujućeg pogotka smanjio se intenzitet igre, a do kraja poluvremena Dinamo je propustio fantastičnu priliku kada je Olmo odlučio akciju riješiti individualno, unatoč činjenici što je na drugoj stativi imao slobodnog suigrača.

Međutim, Španjolac je ponovno danas odigrao fantastičnu utakmicu, bio je jedan od najboljih na travnjaku, pronalazio je suigrače i driblao suparnike u, sada već, svom standardnom stilu. Ipak, do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a u drugi dio Plavi su krenuli puno odlučnije, spremnije i fokusirane od Ukrajinaca.

Prvo je pokušao Leovac zaprijetiti Pyatovu, potom je u 50. minuti Mislav Oršić odigrao fantastičnu solo-akciju. Izbacio je dva svoja čuvara driblingom na svojoj polovici i sjurio se u kazneni prostor domaćih. Uputio ej udarac koji je već svladao Pyatova, ali ispriječila se stativa. U anstavku akcije lopta je stigla do Olma koji odlično puca s dvadesetak metara udaljenosti, ali vremešni golman domaćina brani fantastičnom paradom.

Nastavili su momci Nenada Bjelice stezati obračun, a u konačnici se sve to isplatilo u 57. minuti. Modri su izvodili korner na desnoj strani kada je 35-godišnji vratar ničim izazvan srušio Gavranovića u svom petercu, a španjolski sudac Antonio Mateu Lahoz opravdano pokazuje na 11 metara.

Loptu je na bijelu točku namijestio Oršić, krivca Pyatova poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo Dinama 2-1.

Očekivano, nakon gola Plavi su se malo povukli an svoju polovicu. Nisu više htjeli riskirati, ali to je za sobom povuklo posljedicu da će i 'Rudari' krenuti sve češće prema vratima Livakovića. Prva je stigla u 65. minuti kada je Marlos pucao tik pored vratnice.

Odlijevali su igrači hrvatskog prvaka sve do 75. minute, kada se ukazao igrač koji je ušao u drugom poluvremenu. Dodo je pobjegao iza leđa Petra Stojanovića, zavaljao je Livakovića i potom ponovno poravnao na 2-2.

Domaćini su potom zagospodarili terenom, nanizali su nekoliko prilika, ali konačnu meč loptu mogli su imati nogometaši Dinama.

Odigrali su jednu brzinsku kontru u posljednjim minutama susreta, Olmo je stigao do lopte i sjuro se s desne strane u šesnaesterac domaćih. Međutim, situacija nije bila idealna, ali njegov udarac je bio izraziot opasan – na kraju, pogodio je stativu i lopta je otišla u gol aut.

Iako je Dinamo gubio u prvom polvremenu, a potom i došao do preokreta, ipak ne mora žaliti za izgubljena tri boda. Bjelica i njegove trupe pokazali su da sui ravnopravan, ako ne i bolji suparnik od prvaka Ukrajine, a to bod i dva gola u gostima izgledaju kao dobar zalog za nastavak grupne faze natjecanja i eventualan plasman u knock-out fazu najelitnijeg europskog klupskog nogometnog natjecanja.