0

TIPOVI DANA: Efikasni Amerikanci i sigurna Australija uz dašak nogometa

11.09.2019 12:48 | Germanijak

Ovo su naši današnji prijedlozi.

NAPOMENA: U rubrici TIPOVI DANA novinari portala Germanijak.hr iznose svoje mišljenje o utakmicama koje se igraju tog dana te daju svoje viđenje koji bi ishod mogao biti postignut na određenim parovima. Tečajevi su bili aktualni u vrijeme pisanja teksta, ali su podložni promjenama.

13:00 KOŠARKAŠKI TIP SAD – FRANCUSKA (Više koševa će biti postignuto u prvom poluvremenu, tip prvo, tečaj 1.95)

Najbolji sportski događaj danas. Popove trupe trebale bi bez većih problema pobijediti Francuze iako su im oni najbolji protivnik protiv kojeg će igrati na dosadašnjem SP-u. Nakon jučerašnjeg ispadanja Srbije sa SP-a put prema zlatu je otvoren za „Amere“, ali ukoliko Francuzi odigraju odličnu utakmicu, a reprezentacija SAD-a ih podcijeni, sve je moguće.

Tipovat ćemo na više koševa u prvom poluvremenu, jer vjerujemo da će se u eventualnom neizvjesnom kraju slijediti NBA filozofija branjenja napada, a ne rađenja namjernih faulova. Živi bili pa vidjeli.

15:00 KOŠARKAŠKI TIP AUSTRALIJA – ČEŠKA (Tim 1 će pobijediti u prvom poluvremenu i na utakmici, tip 1/1, tečaj 1.60)

Patty Mills i ostatak društva prema svim prognozama trebali bi danas stići do pobjede. Do sada su upisali sve same pobjede na ovom SP-u, dok je njihov današnji protivnik dva puta gubio, prvo protiv SAD-a, a onda i u posljednjoj utakmici protiv Grčke. Prva violina Čeha je playmaker Chicago Bullsa Tomaš Satoransky, dok „Klokani“ imaju čitav niz etabliranih košarkaša koji su sposobni „sami“ riješiti utakmicu.

Uzevši navedeno u obzir, vjerujemo kako favoriti u žutim dresovima neće propustiti priliku za još jedno polufinale nakon OI u Riju, te da će kontrolirati veći tijek utakmice. Uključujući krajeve poluvremena i, naravno, same utakmice.

15:00 TENIS TIP Pliškova – Hercog (hendikep -4.5, DA, tečaj 1,75)

Druga tenisačica svijeta Karolina PliŠkova trebala bi imati dosta lagani zadatak protiv 52. igračice svijeta, Slovenke Polone Hercog. Ranije u karijeri ove dvije tenisačice susrele su se u pet navrata, a trenutni rezultat je 4-1 za PliŠkovu. Dodajmo kako je Čehinja u prvom kolu bila slobodna budući da je prvi nositelj turnira, dok je Hercog bila bolja od Wang sa 2:0 u setovima.

Pliškova je slavila protiv Slovenke u posljednja tri meča izgubivši tek jedan set, a sve dvoboje odigrale su na tvrdoj podlozi. Ovo bi trebala biti sigurna pobjeda druge tenisačice na WTA Touru.

16:00 NOGOMETNI TIP Rapid Bukurešt – Concordia (tip 1, tečaj 1,75)

Klub velike trAdicije Rapid trenutno se nalazi u teškoj situaciji. Momčad koja je čak 13 puta osvojila prvenstvo Rumunjske se trenutno nalazi na 7. mjestu rumunjske druge lige, dok je njihov današnji protivnik u još goroj poziciji te se nalaze na desetom mjestu, iako ni izbliza nije riječ o klubovima koji se mogu svojom veličinom, poviješću i uspjesima uspoređivati. Iako je Concordia slavila u njihovom posljednjem međusobnom dvoboju, tom se dogodilo prije nešto više od tri godine.

Rapid je ovdje favorit jer je i današnji gost putem poprilično pao u rumunjskom nogometu. Sigurna jedinica na Rapid ne bi trebala doći u pitanje.

16:30 NOGOMETNI TIP Osijek 2 – Kustošija (hendikep pobjeda, DA, tečaj 2,10)

Druga momčad Osijeka veliki je favorit u današnjoj utakmici. Nakon tri odigrana kola Kustošija je zabijena na dno druge lige bez ijednog boda i gol razliku 2:9. Trener druge momčadi Osijeka Igor Tolić trebao bi danas upisati rutinsku pobjedu, ali ukoliko podcijeni svašta je moguće.

Utakmica će se odigrati na stadionu Gradski vrt, a Osijek 2 na svom travnjaku nije izgubio još od pretprošle sezone. Sve upućuje na sigurnu pobjedu Osječana i to s minimalno dva pogotka razlike.

01:00 NOGOMETNI TIP New York City – Toronto FC (tip 1X, tečaj  1,33)

Bivši napadač Slaven Belupa i Rijeke, Brazilac Heber, u izvrsnoj je formi te će uspjeh njegove momčadi uvelike ovisiti o njegovom raspoloženju. Brazilac zaista igra odličan nogomet „preko bare“, a do sada je već zabio 14 pogodaka u sezoni što ga čini petim strijelcem lige. Najveći problem za City je taj što je Heber pod upitnikom radi ozljede bedra, ali i bez njega trebali bi naći način kako stići do pobjede.

U istočnoj konferenciji NYFC nalazi se na prvom mjestu, dok je Toronto 6. te su dani kada je kod njih igrao Giovinco davno iza njih. Newyorčani neće izgubiti danas.