Svi domaćini slavili u Bundesligi, Jedvaj s klupe odgledao pobjedu Bayera

13.12.2017 22:29 | Germanijak

Odigrano je 16. kolo Bundeslige.

U svih pet današnjih susreta Bundeslige pobijedili su domaćini.

Ove sezone preporođeni Bayer Leverkusen poveo je protiv Werdera već nakon 11 minuta, jamajkanski reprezentativac Leon Bailey primio je loptu na lijevoj strani i centrirao, a Luis Alario uz dosta sreće pospremio u gol za 1:0. Činilo se tad kako će Werder teško stradati na Bay Areni, ali utakmica se stabilizirala i do konca poluvremena ostao je isti rezultat na semaforu. Isti je rezultat ostao i nakon posljednjeg sučeva zvižduka. Tin Jedvaj i ovu utakmicu bio je na klupi za pričuve, ali ni ovaj put nije dočekao prve minute na terenu ove sezone.

Minhenski Bayern uvodnih 45 minuta nije mogao otključati Timu Horna na golu Kolna, ali 60. minuti Robert Lewandowski postavio je odnos snaga u normalu. Thomas Muller glavom je spustio centaršut na peterac, a poljski reprezentativac obavio je lakši dio posla za 1:0. Do konca susreta više nije bilo promjene rezultata.

Schalke je sretno slomio Augsburg u završnim minutama prvog poluvremena preko Franka di Santa, iako su gosti bili ravnopravni, a već u 47. minuti Burgstaler je udvostručio rezultat. Svoju solidnu partiju Augsburg je u 64. minuti okrunio golom za smanjenje rezultata, zabio je Caiuby na asistenciju Maxa. Gregoritch je u 79. minuti poravnao rezultat, ali samo na četiri minute jer je u 83. Caligiuri zabio iz najstrože kazne za 3:2.

Hertha je svoj posao protiv Hannovera obavila već do poluvremena, Salomon Kalou u 18. minuti zabio je prvi, a pri kraju prvog dijela i drugi.  Ipak, Hannover se nije predao i u 65. minuti Bebou je smanjio. Neizvjesnost je trajala sve do 83. minute, kad ju je otklonio Torunarigha za konačnih 3:1.