0

Sve u „overu“ – devet žutih kartona i po dva crvena i penala u porazu Seville

21.04.2019 15:56 | Germanijak/I.G.

Andalužani izgubili od hit momčadi prvenstva i ugrozili plasman u LP.

Nogometaši Seville izgubili su na teškom gostovanju kod izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka. U predgrađu Madrida, Getafe je u izrazito gruboj utakmici pobijedio Andalužane rezultatom 3-0 i tako im pobjegao za dva boda na 4. mjesto ljestvice.

Pomalo je nevjerojatno da smo na utakmici vidjeli čak 9 žutih kartona, 2 crvena i 2 jedanaesterca. Već nakon prvih 45 minuta, Capparosova je momčad skupila šest žutih kartona. Javnu opomenu su dobili Amadou, Banega, Marcado i Vasquez, a Escudero je dva puta 'požutio' i ostavio svoje suigrače s igračem manje na travnjaku.

Escudero je isključen u posljednjoj minuti prvog poluvremena zbog igranja rukom, a penal je prije odlaska na predah iskoristio Jorge Molina za 2-0. Domaćinima je to bio drugi jedanaesterac na utakmici jer je desetak minuta ranije Jaime Mata zabio za vodstvo 1-0 također iz kaznenog udarca.

Ako je bilo iti malo dvojbi o mogućem pobjedniku, one su razriješene u 53. Minuti kada je Molina svojim drugim golom postavio konačnih 3-0. Sevilli nije pomogla ni činjenica da su i domaći ostali s deset igrača u polju nakon što je Dakonam isključen u 71. minuti. Dvije minute ranije za goste je u igru ušao hrvatski nogometaš Marko Rog, ali bez vidljivijeg učinka na terenu.

Ovim porazom, Sevilla je uvelike ugrozila plasman u Ligu prvaka iduće sezone. Getafe je zasjeo na 4. mjesto ljestvice, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, sa dva boda više u odnosu na klub iz Andaluzije.

Dodajmo da je u ranije odigranoj utakmici Levante remizirao s Espanyolom na svom terenu. Katalonci su u dva navrata imali vodstvo (Iglesias 16', Roca 65'), ali domaćin je oba puta uspio izjednačiti (Vezo 62', Rochina 72') te je završilo rezultatom 2-2.