0

Suarez i novo pojačanje donijeli Barceloni drugu uzastopnu pobjedu

28.09.2019 17:59 | Germanijak/I.G.

Dobra predstava Blaugrane.

Nogometaši Barcelone stigli su do druge uzastopne prvenstvene pobjede. Nakon tri boda osvojena protiv Villarreala, momci Ernestea Valverdea uspjela je pobijediti Getafe na gostovanju rezultatom 2-0.

Ova tri boda su tim važnija jer su gosti igrali bez ozlijeđenih Lionela Messija, Jordija Albe, Ousmanea Dembelea i Ansua Fatija, a od prve minute igrali su Perez na krilu, Junior na lijevom i Sergi Roberto na desnom boku.

Na pogodak aktualnog prvaka Španjolske čekalo se sve do 41. minute kada je Marc-Andre Ter Stegen spašavao jednu situaciju pred svojim kaznenim prostorom. Primio je loptu i fantastičnim dugim pasom pronašao Luisa Suareza koji izlazi sam na domaćeg vratara Soriju i lobuje ga za vodstvo.

S tim rezultatom otišlo se na predah, a već u četvrtoj minuti nastavka ovoljetno pojačanje Barce, Junior Firpo zabija za 2-0. Arthur je pucao s dvadesetak metara udaljenosti od gola, a na odbijanac nalijeće Junior koji posprema loptu za – ispostavit će se – konačnih 2-0.

Deset minuta prije kraja drugi žuti karton zaradio je Clement Lenglet, ali Barcelona je i s igračem manje mirno privela utakmicu kraju.