0

Gotovo, Spursi su izdržali i očuvali remi

17.08.2019 18:32 | Germanijak

Od 18:30 igra se jedan od derbija cijelog prvenstva između Manchester Cityja i Tottenhama.

MANCHSTER CITY – TOTTENHAM (2:2)

Tijek utakmice:

90'+2 ŠOK NA ETIHADU!! U 92. minuti je Gabriel Jesus zabio, opće oduševljenje je nastalo na stadionu, no nakon VAR konzultacije je utvrđeno da je Laporte igrao rukom. Ništa od pobjedničkog gola!

83' Otvoreno igraju i jedni i drugi. Pochettino nije podvio rep, iako riskira novi gol, ali čeka priliku iz kontri i polukontri, kojih je nekoliko njegova ekipa u zadnjih par minuta složila, ali bez uspješne realizacije. Za sada. Još je malo do kraja utakmice.

72' Vatreno je pred Llorisovim golom, Tottenham se grčevito brani.

61' Prečka za City!! Nakon kornera, loptu je htio pred gol Llorisa vratiti Bernardo Silva, a lopta praktički slučajno završava na gredi Spursa. Izvukli su se.

56' 2:2 LUCAS MOURA!! Korner je izveo Lamela sa desne strane, a Brazilac fantastičnim nebeskim skokom zahvaća loptu glavom i zabija drugi gol za Spurse iz drugog udarca u okvir gola.

54' Bernardo Silva se sad nalazi u ziceru, ali puca mlako. Sreća je u ovim trenucima na strani Spursa.

53' Aguero skoro iz mrtve prilike puca preko gola. Lako je ovo moglo biti 3:1.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

36' Ovaj puta De Bruyne sam puca zdesna, ali lopta mu prelazi preko noge i iz izgledne situacije promašuje.

35' 2:1 CITY!! AGUERO!! De Bruyne je opet dobio loptu na desnom krilu u prostoru, ovaj dao nisko na prvu stativu, a vižljasti argentinski veteran je samo produžio loptu u gol. Odlična utakmica.

23' 1:1 LAMELA!! Argentinac jeprimio loptu malo van kaznenog prostora, te lijepo plasiranim udarcem lijevom nogom vratio rezultatsko stanje na početak.

20' 1:0 ZA CITY!! Bernardo Silva je na lijevoj strani dao kratku povratnu za De Bruynea, ovaj odlično centrira na lijevu stativu, a Sterling poentira za vodstvo Cityja!!

13' Walker-Peters je srušen u kaznenom prostoru Tottenhama, ali sudac je ostao nijem.

7' Walker je fino prošao po lijevoj strani, Sterling puca iz odlične situacije, ali udarac je blokiran u korner.

1' Počela je utakmica.

Nogometaši Manchester Citya s početkom od 18:30 sati ugostit će na svom Etihadu suparnike iz Tottenhama. U reprizi lanjskog dvomeča u četvrtfinalu Lige prvaka, ponovno ćemo gledati okršaj Pepa Guardiole i Mauricija Pochettina, jedan od najzanimljivijih trenerskih dvojaca u svjetskom nogometu ovog trenutka.

ODIGRAJ Manchester City – Tottenham

Obje momčadi su pobjedom otvorile novu sezone u Premiershipu. Građani su isprašili West Ham s petardom u mreži, dok su se Spursi poprilično mučili protiv povratnika u prvu ligu. Aston Villa je imala vodstvo na poluvremenu, ali Tottenham preko Harrya Kanea dolazi do preokreta i sa 3-1 upisuje prvu prvenstvenu pobjedu.

Na ovom dvoboju, Katalonac na klupi kluba iz Manchestera neće moći računati an nedavno teško ozlijeđenog Leroya Sanea, kao ni na Benjamina Mendya. S druge strane, Spursima nedostaje Son heung-Min zbog crvenog kartona, kao i ozlijeđeni Foyth te Sessegnon. Uz to, upitni su nastupi Dele Allija i Daviesa.

Specijalna ponuda Germania Sport kladionice za utakmicu Manchester City – Tottenham

Prošle sezone, City je u prvenstvu oba puta slavio minimalnu pobjedu bez primljenog gola, ali Spursi su zato došli do osvete u četvrtfinalu Lige prvaka gdje su u prvoj utakmici istim rezultatom pobijedili Građane, da bi u konačnici nakon ludog uzvrata sa sedam golova (4-3 za City) uspjeli zbog pravila o golu u gostima doći do polufinala, a konačnici i finala gdje su poraženi od Liverpoola.