LIVERPOOL – ATLETICO MADRID 2:3

Prva utakmica Atletico – Liverpool 1:0

Pogledajte TEČAJEVE za klađenje uživo.

Tijek utakmice:

120' GOOOOOOOOOOOL Atletico je odigrao kontru, koju je završio Morata za 2:3 i kraj susreta. Atletico je u četvrtfinalu.

112' Liverpool pritišće, ali se i Atletico dobro brani, a vrijeme curi.

106' Počeo je drugi produžetak.

105' Kraj prvog produžetka.

105' GOOOOOOOOOOL Llorente je junak Atletica. gosti su odigrali brui protunapad, lopta je došla do Llorenta, koji sjajnim i preciznim udarcem matira Adriana i vjerojatno odvodi Atletico u četvrtfinale.

97' GOOOOOOOOOOL Atletico je došao do pogotka. Adrian je napravio veliku grešku, dodao je loptu ravno u noge gostujućeg igrača, koji je odigrao do Llorentea, a on pospremio loptu za 2:1.

94' GOOOOOOOOOL Wijnaldum je ubacio sa desne strane Firmino tukao glavom, ali pogađa vratnicu, no lopta mu se vraća i posprema je u praznu mrežu.

93' Liverpool neće pa neće, prvo je Wijnaldum tukao po golu, ali opet Oblak brani, lopta se vraća Nizozemcu, koji diže na peterac, ali je Firmino za malo kratak.

91' Počeo je prvi produžetak.

90' Kraj prvih 90 minuta, idemo u produžetke.

87' Ponovno prilika za domaće, Salah je sjajno ušao u kazneni prostor i pokušao gađati suprotni kut, ali opet lopta odlazi preko gola.

85' Nova prilika Liverpoola, Milner je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu, Arnold dobro skače i vraća povratnu na 10-ak metara gdje je Mane pokušao biti atraktivan, ali udarac škaricama odlazi visoko preko gola.

81' Sjajna prilika za Liverpool, Alexander – Arnold je vratio povratnu loptu za neometanog Robertsona, koji ipak puca preko gola.

69' Prilika za Redse. Alexander – Arnold je oprobao svoj udarac s 25 metara, ali Oblak ponovno sjajno reagira, lopta se odbila do robertsona, koji pogađa Trippiera.

66' Greda Liverpoola. Salah se sjajno riješio svog protivnika i opalio sa 10-ak metara, no lopta se odbija na rub peterca gdje na nju nalijeće Robertson i udarcem glavom pogađa gredu.

61' Odlična prilika za Atletico, Felix se sjurio prema kaznonom prostoru i oštro opalio po golu, Adrian je odbio loptu, koja je zamalo došla u noge Correju, no španjolski vratar ipak prvi dolazi na nju i spašava Redse.

54' Prilika za Redse, danas sjajni Oxlade – Chamberlain opalio je oštro prizemno sa 30-ak metara, ali fenomenalni Oblak odbija loptu u korner.

52' Liverpool je nastavio sa dominacijom i u drugom dijelu, ali Atletico se dobro brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Anfieldu.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' GOOOOOOOOL Liverpool je napokon naplatio svoju bolju igru. Salah je izbacio Oxlade – Chamberlaina, koji ubacuje u kazneni prostor gdje loptom pronalazi glavu Wijnalduma za 1:0.

36' Kakva obrana Oblaka i nesreća Firmina, koji je sa pet metara promijenio smjer lopti, ali sjajni Slovenac ponovno pokazuje nevjerojatnu kvalitetu.

34' Atletico je podigao razinu igre i postao opasnija momčad, ali je Liverpool odigrao brzi protunapad, Salah je pronašao Manea na rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac otišao je ravno u ruke Oblaka.

28' Na Anfieldu još nema pogotka, al je zato pao na Parku prinčeva, Neymar je doveo domaćine u vodstvo 1:0.

14' Liverpool i dalje pritišće te traži pogodak. Oxlade – Chamberlain se sjurio u kazneni prostor i opalio prizemnu bombu, ali Oblak pokazuje svoju kvalitetu.

10' Mo Salah je oprobao udarac s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla malo preko grede. U slijedećem napadu je i kapetan Henderson opalio, ali i njegov udarac nije prestavljao problem za Oblaka.

5' Nakon poluprilike gostiju, točnije Coste na samom početku, Liverpool je očekivano preuzeo igru, dok Atletico čeka svoje šanse iz protuudara.

1' Sudac Makkelie dao je znak za početak susreta.

*************************************************************************

Stigli su sastavi za susret Liverpoola i Atletica.

S početkom od 21 sat gledamo dva velika okršaja u sklopu uzvratnih susreta osmine finala Lige prvaka. Na Anfieldu će domaći Liverpool pokušati stići zaostatak koji je Atletico na Wandi Metropolitano uhvatio s nadom prolaska u četvrtfinale. Rezultat u prvoj utakmici bio je 1:0, a Kloppov stroj danas ne može računati na krucijalnog igrača prošle i ove sezone, vratara Alissona koji je van zapisnika zbog ozljede.

Redsi su upali u svojevrsnu krizu – naravno uvjetno rečeno“kriza“ - jer je riječ o momčadi koja je dvije pobjede daleko od osiguranog naslova prvaka Engleske, prvog u 30 godina. Međutim, u posljednjih pet susreta upisali su tri poraza – jedan upravo od Colchonerosa, drugi vrlo uvjerljiv na gostovanju kod Watforda, dok su u FA kupu poraženi od Chelseaja. U sve tri utakmice nisu postigli gol, ali na pobjednički kolosijek koji im vraća optimizam vratili su se minulog vikenda svladavši Bournemouth, iako je momčad Eddieja Howea imala čisti zicer za izjednačenje u posljednjim trenucima susreta.

Bilo kako bilo, već su se prešaltali na Europu na Anfieldu. Iščekuje se nastup protiv trupa Diega Simeonea koji su po prvi put ove sezone kompletni, kada su ozljede u pitanju. Trener Diego Simeone na travnjak će istrčati bez Šime Vrsaljka u udarnom sastavu.

U drugoj utakmici dana, Paris Saint-Germain će na praznom Parku prinčeva ugostiti Borussiju Dortmund koja u francusku prijestolnicu dolazi s prednošću od 2:1 iz prvog susreta. Najbolji igrač u prvoj utakmici bio je Erling Braut Haaland, a bit će zanimljivo vidjeti kako će momčad Thomasa Tuchela danas reagirati pred praznim domaćim tribinama.