16.02.2020 16:45 | Germanijak

Osijek i Dinamo od 15 sati u Gradskom vrtu igraju derbi 22. kola Prve HNL.

OSIJEK - DINAMO 1:0

Tijek utakmice:

90+6' KRAJ UTAKMICE. Uskoro opširnije...

90+5' Crveni karton dobili su i Nenad Bjelica te Petar Stojanović. Dinamo je završio utakmicu s osmoricom igrača na terenu.

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

89' Neugodnost za Dinamo. Perićm se ozlijedio i napustio igru, a s obzirom da je Bjelica iskoristio sve tri zamjene, Modri će utakmicu završiti s devetoricom na travnjaku.

84' Pilj je proigrao Špoljarića koji loše puca, a njegov prizeman udarac nogom brani Livaković.

81' Kulenović je ušao u igru umjesto Ademija.

77' MARIĆ ZA 1:0!! Nije dao promil šanse Livakoviću, kojeg je poslo u jednu stranu gola, dok je lopta završila poluvisoko na drugoj. Ovo je 16. gol Marića u ovogodišnjem prvenstvu.

76' PENAL ZA OSIJEK!! Lijepa kontra koju je poveo Marić, dao lijevo za Pilja, on povratno u 16-erac, a prekršaj na Mariću radi Dino Perić. Ogromna prilika za Osijek.

73' Izalzi Ndockyt, ulazi Pilj. Kod Dinama izlazi Kadzior, ulazi Gvardiol. Bjelica očigledno ide na sigurno.

67' Dilaver - crveni karton. Bio je neoprezan i rukom prema glavi Grezde zaradio drugi žuti karton, tako da će zadnjih 20-ak i nešto minuta Dinamo igrati hendikepiran. Radi prigovora je žuti karton zaradio i Mihael Žaper.

65' Izlazi Mislav Oršić, ulazi Izet Hajrović.

60' Mirko Marić je dobio također žuti karton, te ni on neće imati pravo nastupa u sljedećoj utakmici. A to je za Osijek popriličan hendikep s obzirom da ih čeka derbi s Rijekom.

56' Opasna situacija pred Ivušićem, no dva ubačaja Kadziora igrači danas u kričavo žutim dresovima nisu kapitalizirali. Odmah na drugoj strani Petar Stojanović dobija žuti karton zbog kojeg će pauzirati u narednoj utakmici.

55' Osijek kao da osjeća da bi mogao do dobrog rezultata danas, te povećava pritisak. Kako na Dinamove igrače u igri, tako i na suca Zebeca.

51' Vjetar ide u korist Osijeka u drugom poluvremenu, a vidjeli smo nedavno u Rijeci kako to nije bezazleno. I baš je Grezda opasno pucao snažno po podu iskosa, no ipak pokraj gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' U posljednjoj sekundi prvog poluvremena velika prilika Ndockyta, no pokraj gola. Čista prilika za vodstvo nakon koje je Zebec odsvirao kraj.

45' Dvije minute sudačke nadoknade.

43' Dosta su organizrani Osječani, s popriličnom lakoćom odbijaju nalete Dinama.

39' Osijek agresivan u ovom razdoblju, pogotovo Antonio Mance koji zadaje lijepe probleme DInamovoj zadnjoj liniji. Dva udarca iz kuta za domaćina u ovom mini-periodu.

35' Ademi je dobio jako lijepu dugu visoku dijagonalnu loptu od Kadziora, no Dinamov kapetan je malko ipak prejak inicijalni dodir imao, te je Ivušić bio prvi na lopti.

32' U nedostatku boljeg, izdvojit ćemo dalekometni pokušaj Talysa koji je otišao preko tri visine gola.

25' Udarac iz slobodnog udarca Kadziora iz za njega jako povoljne situacije ne prolazi dalje od živog zida.

24' Zebec je izvukao prekršaj van šesnaesterca, tako da je samo prekršaj u zoni udarca!

22' JEDANAESTERAC ZA DINAMO!! Vidjet ćemo što kaže VAR i hoće li opravdati inicijalnu Zebecovu odluku nakon prekršaja Žapera nad Ademijem u kaznenom prostoru.

17' Mirko Marić je pucao iz slobodnog udarca iskosa izravno prema golu, no Livaković je bio spreman i izboksao.

11' Petković je lijepo namjestio priliku Oršiću iz dosta golu bliske pozicije, no Dinamovo krilo je bilo u teškoj poziciji i lopta je otišla preko noge.

9' Gojak je, nakon lijepe kombinacije po desnoj strani, imao priliku za ugroziti gol Ivušića, no lopta je zapela u bloku.

7' U početku nema konkretnih prijetnji. Štoviše, oba sastava kao da su se kasnije probudila, povećan broj grešaka u jednostavnim situacijama smo vidjeli. Za sada ne fatalnih.

1' Počela je utakmica.