0

Srbija bez većih problema preko Italije, simultanka Bogdana Bogdanovića

04.09.2019 15:37 | Germanijak/I.A.S.

Srbija je u svim segmentima igre bila bolja od Italije

Srbija je stigla do nove pobjede na Svjetskom prvenstvu koje se igra ove godine u Kini. U trećem kolu u skupini D svladali su Italiju rezultatom 92:77

Najistaknutiji pojedinac kod Srbije, a i cijelog susreta, bio je Bogdan Bogdanović sa 31 poenom, 4 skoka, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti, dok je kod Italije jedini vrijedan spomena bio Danilo Gallinari sa 26 poena, 8 skokova i jednu asistenciju.

Od samog starta Srbija je pokazala da će oni danas biti ti koji će u konačnici stići do pobjede. Prva četvrtina završila je sa pet koševa prednosti za Srbiju, a do kraja poluvremena prednost se dodatno povećala pa se na predah otišlo sa +8 za danas nominalno gostujući sastav.

Kod Talijana valja izdvojiti Belinellija i Gallinarija koji su odigrali i više nego pristojne role, dok je kod Srbije najraspoloženiji bio već ranije spomenuti Bogdanović, a treba istaknuti još i Jokića sa izvrsnom all around utakmicom te bjelicu koji je usprkos lošoj šuterskoj večeri(odnosno danu) imao jako dobre brojke (5 poena, 9 asistencija, 7 skokova)

U drugom poluvremenu prednost Srbije samo je rasla, a u posljednjoj četvrtini se to posebno osjetilo pa je prednost Srbije u jednom trenutku iznosila +23.

1:47 Prije kraja suci su se dvoumili hoće li izbaciti Nikolu Jokića iz igre radi grubosti i nesportskog ponašanja, ali ipak od svega nije bilo ništa. Do kraja utakmice Italija je malo smanjila prednost ali je Srbija svejedno stigla do glatke pobjede.

Srbija je tako zaključila prvi dio grupne faze sa sve tri pobjede, dok je Italiji ovo bio prvi poraz.

Za kraj dodajemo kako su danas odigrane još neke utakmice na SP-u, a njihove rezultate pogledajte u nastavku teksta.

(foto:Fiba.basketball.com)