0

Split nakon drame izborio doigravanje za ABA ligu

11.03.2020 20:14 | Germanijak/M.N.

Žuti su završili na drugom mjestu i tako izborili prvu utakmicu polufinala na svom parketu.

KK Split je na Gripama ugostio Široki Brijeg u posljednjem kolu regularnog dijela sezone ABA 2 lige i u konačnici pobjedom rezultatom 78:76 izborio doigravanje za ABA ligu.

Žuti su dominirali prvim dijelom te su na odmoru imali prednost 48:30 i sve je izgledalo da će prošetati. Međutim, u drugom poluvremenu smo gledali potpuno drugu priču, Široki je u prvih 13 minuta drugog dijela napravio seriju 33:8 te smo do kraja susreta svjedočili pravoj drami. Gosti su minuti i 18 sekundi do kraja imali 70:73, no Gabrić vraća utakmicu u -1, a nedugo zatim Perković pogađa trojku za vodstvo 75:73, koje se nije ispustilo do kraja.

Split je ovom pobjedom osigurao drugo mjesto i prvu utakmicu kod kuće u polufinalu doigravanja protiv MZT-a.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.