0

Slaven se spašavao protiv Rudeša, ali stigao do pobjede

28.03.2019 19:59 | Germanijak/I.G.

Domaća pobjeda Farmaceuta.

Nogometaši Slaven Belupa i Rudeša otvorili su 26. kolo Prve hrvatske nogometne lige. Na stadionu u Koprivnici, domaćin je slavio rezultatom 2-1, iako su se u posljednjim trenucima utakmice morali spašavati.

Farmaceuti su krenuli puno aktivnije u utakmicu, te su već u prvih petnaestak minuta imali dvije odlične šanse i pogođenu gredu, a puno im je pomoglo rano isključenje kapetana gostiju Vilibalda Vuce. U 17. minuti za vodstvo momčadi Ivice Serića zabio je Matej Jelić, ali njihovo slavlje nije dugo trajalo jer je već deset minuta kasnije Lisakovich donio gostima neočekivano izjednačenje.

Golovi su padali u intervalu od deset minuta, pa je tako stoper Slavena, Krystian Nowak, u 37. minuti glavom zabio za – ispostavit će se – konačnih 2-1.

Imale su obje momčadi određene prilike u nastavku, a najsporniji detalj na utakmici dogodio se u posljednjoj minuti sudačke nadoknade kada je Dino Halilović ušao u šesnaesterac domaćih. Pokušao je šutirati, ali loptu je spriječio igrač Slavena, da bi u nastavku akcije igrao i rukom. Sudac Marko Matoc ostao je 'nijem' te su sva tri boda ostala u Koprivnici.

I nakon 21. poraza u sezoni, Rudeš je i dalje prikovan za dno ljestvice sa 7 bodova, odnosno deset manje za pretposljednjom Istrom. Slaven je sedmoplasirana momčad prvenstva sa 25 bodova - bodom i utakmicom više od zaprešićkog Intera.