0

Sjajni Andrijašević i Čolak potopili blijedi Dinamo (VIDEO)

05.07.2020 23:00 | Germanijak/I.G.

Uvjerljiva partija i zaslužena pobjeda Riječana.

U 33. kolu Prve HNL gledali smo dva velika derbija. Prvo je Osijek golom Petra Bočkaja srušio Hajduk na Poljudu, a u kasnijem terminu nogometaši Rijeke uvjerljivom su partijom upisali zasluženu pobjedu nad novim-starim prvakom Dinamom. Rezultat je bio 2:0, a najvažnija imena koja su se istaknula na ovom susretu bili su Antonio Mirko Čolak i dvostruki asistent Franko Andrijašević.

Odmah u prvoj akciji na utakmici vidjeli smo gol koji je šokirao izabranike Igora Jovićevića. Kapetan domaćih Andrijašević je fantastično proigrao Čolaka koji se ušuljao iza leđa obrane gostiju. Taman prije upućivanja udarca, uspjeli su stoperi Modrih spriječiti njegov udarac, ali na njihovu žalost Gvardiol je nesretno usmjerio loptu u svoju mrežu i to je bilo vodstvo domaćih na Rujevici 1:0.

Potom su se razbudili i gosti – prijetili su Kulenović i Kadzior, a najbolju priliku domaćih propustio je Oršić nakon odličnog prodora Ćužea. Ipak, vratar Riječana Pandur je jako dobro reagirao.

Domaćini su imali nekoliko manjih (polu)prilika u prvom dijelu, ali bez realne ugroze po Livakovićeva vrata.

Međutim, u drugom poluvremenu momci Simona Rožmana u potpunosti su se razmahali.

Već u 50. minuti momci u bijelom dresu dolaze do povećanja vodstva. Andrijašević je ponovno bio u ulozi asistenta, ponovno je fenomenalno ugledao i proigrao Čolaka, a napadač Rijeke ovog puta bez 'ometanja' gostujućih stopera sam matira Livakovića za 2:0.

Do kraja utakmice Rijeka je u potpunosti gospodarila terenom, a Livaković je u par navrata spašavao goste od potpunog potopa. Lončaru je skinuo čisti zicer na petercu, a obranio je i sjajne udarce Čolaka te Pavličića na samom kraju susreta.

(Foto: Goran Kovačić/Pixsell)