0

Simon slomio Real, PAO uspješan u St. Peterburgu

24.10.2019 21:59 | Germanijak

Zagrepčanin je u odličnoj formi.

U prve dvije utakmice četvrtog kola ovogodišnje Eurolige, viceprvak Europe Anadolu Efes svladao je ove godine odlični Real Madrid sa uvjerljviih 76:60.

Naš Kruno Simon vjerojatno je bio najbolji pojedinac utakmice, s obzirom da je u trećoj i prvoj polovici četvrte četvrtine potegao i svojim koševima kao i asistencijama, prvenstveno za Bryanta Dunstona, prelomio utakmicu.

Na samom početku utaklmice košarkaši Pabla Lasa vodili su i devet razlike, no brzo su domaćini preuzeli kontrolu te, s iznimkom kraja poluvremena, cijelim tijekom utakmice gradili prednost do konačnih plus 16.

Simon je završio utakmicu sa 17 poena i 7/13 šutom. Tome je dodao četiri asistencije i devet skokova. Jednak broj poena imao je Dunston, uz šut 8/11 iz igre.

Kod Reala Sergio Llull je jedini bio koliko-toliko raspoložen s 14 poena. Deck i Mickey su dodali po 10. Efes je sad na omjeru 3-1, a Real na 2-2.

Panathinaikos je u St.Peterburgu bio bolji od kluba s pozivnicom, Zenita, sa 89:79.

Gosti su se odvojili u prvoj polovici treće četvrtine serijom 7:0 a, iako su domaćini zaprijetili krajem utakmice da preuzmu pobjedu kod 81:78, domaćini ne uspijevaju ugrabiti ukazanu priliku i PAO odnosi pobjedu.

Kod pobjednika najviše se istaknuo poznati šuter Jimmer Fredette sa 22 poena i četiri asistencije. Odličan doprinos dao je Deshaun Thomas sa 17 i odličnim šutom iz igre 7/11.

Kod poraženih domaćina par vanjskih igrača je bio najzapaženiji. Poljak Mateusz Ponitka imao je 16 poena, a francuski razigravač Andrew Albicy 15. Gosti imaju nakon ove utakmice 2-2, a Rusi su na obeshrabrujućih 1-3.