0

Sevilla u pravoj ljepotici svladala najugodnije iznenađenje Primere, Budimir odličan u porazu Mallorce

29.09.2019 22:52 | Germanijak/I.G.

Bodovno se izjednačili na ljestvici.

Sedmo kolo Primere donijelo je ogled Seville i Real Sociedada, najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. U vrlo dinamičnoj utakmici u kojoj su Andalužani dominirali većinom utakmice, domaćin je slavio rezultatom 3-2.

Međutim, nije tako dobro krenulo za momčad sa Ramon Sanchez Pizjuana. Sjajnu kontru odigrali su Baski već u četvrtoj minuti utakmice kada Adnan Januzaj fantastičnom dubinskom loptom – poput Odegaarda kolo ranije – pronalazi Mikela Oyarzabala. Mladi Španjolac stiže do lopte prije vratara Vaclika i posprema je u mrežu za vodstvo 0-1.

Potom su Andalužani zagospodarili terenom, a inicijativa se isplatila već u 18. minuti kada Ever Banega odličnim centaršutem pronalazi Nolita, a povremeni španjolski reprezentativac pokazuje sjajnu tehniku i odlično iz prve gađa za 1-1.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, ali već u drugoj minuti nastavka Lucas Ocampos sjajnim solo prodorom po desnoj strani izbacuje svoje čuvare i zabija za preokret 2-1. Nastavila se potom dominacija domaćina, ali i gosti su imali nekoliko odličnih prilika Preko Portua i Alexandera Isaka. Ipak, promjena rezultata stigla je tek u 80. minuti kada Vasquez zabija za 3-1.

Malu nadu Sociedadu da bi mogao stići do boda daje Portu koji tri minute prije kraja zabija na asistenciju Odegaarda, ali rezultat se nakon toga više nije mijenjao.

Od ostalih utakmcia vrijedi spomenuti nastup hrvatskog napadača Ante Budimira koji je doživio poraz s Mallorcom protiv Alavesa. Rezultat je bio 2-0, Budimir je bio najbolji pojedinac u dresu gostiju.

Istim rezultatom pobjede su upisali Eibar i Valladolid protiv Celte i Espanyola, a Levante i Osasuna podijelili su bodove u remiju 1-1.