Sevilla otpratila „Vučicu“ kući, Apotekari pronašli lijek za Barišića i Rangerse (VIDEO)

06.08.2020 20:55 | Germanijak/I.G.

Poznati su nam novi četvrtfinalisti Europske lige.

Nogometaši Seville i Bayer Leverkusena novi su četvrtfinalisti Europske lige.

Klub iz Andaluzije nadigrao je „Vučicu“ na Schauinsland-Reisen-Areni, rezultat je bio 2:0, a oba smo pogotka vidjeli u prvom poluvremenu.

Prvo je u 22. minuti Sergio Reguilon na asistenciju Evera Banege poentirao za vodstvo španjolskog predstavnika. Asistencija se piše za Argentinca, iako je sam strijelac najzaslužniji za gol jer je primio loptu tek na početku suparničke polovice te se u sjajnom solo-prodoru riješio dvojice čuvara i zabio pored nemoćnog Lopeza.

Konačnih 2:0 postavio je Youssef En Nesyri minutu prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena utakmice.

Golu je ponovno kumovao jedan odličan solo-prodor, ovog puta u režiji asistenta Lucasa Ocamposa kojega nisu uspjeli srušiti igrači rimskog kluba, a nakon proigravanja na peterac, 23-godišnji golgeter 'sevillanosa' nije imao težak posao za potvrdu plasmana u četvrtfinale.

U drugoj utakmici dana gledali smo uzvratni susret Bayera i Rangersa. S obzirom da Sevilla i Roma nisu odigrali nijednu utakmicu, oni su igrali na neutralnom terenu, dok je njemački klub morao ugostiti Škote u Leverkusenu nakon pobjede u Glasgowu 3:1.

Večeras je stigla i potvrda u obliku minimalne pobjede, a jedini strijelac na utakmici bio je Moussa Diaby nakon odličnog proigravanja u prostor Charlesa Aranguiza.

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za poraženu momčad Stevena Gerrarda, dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru u porazu od Seville.

Apotekari će u četvrtfinalu igrati protiv Intera, dok Sevilla ide na boljeg iz ogleda Olympiakosa i Wolverhamptona.