0

Šesti remi Hoffenheima u nizu, pobjeda Wolfsburga

23.12.2018 20:35 | Germanijak/I.M.

Kompletirano je 17. kolo u Njemačkoj.

U posljednje dvije utakmice 17. kola Bundeslige, vidjeli smo jedan remi i slavlje gostiju. Hoffenheim je kod kuće odigrao 1:1 protiv Mainza, a to im je nevjerojatni šesti uzastopni prvenstveni neriješeni ishod u nizu.

Poveli su golom Demirbaya u 11. minuti, no već pet minuta kasnije je Mateta realizirao jednu slabije izbijenu loptu kapetana Vogta. U 44. minuti Mainz je preko Matete došao do vodstva, ali je VAR poništio taj gol. U drugom poluvremenu domaćini su dominirali, pogodili dvije vratnice preko Belfodila, ali do pobjede nisu došli. Naš Andrej Kramarić zbog lakše ozljede nije konkurirao za sastav.

Wolfsburg je kao gost s 3:2 pobijedio Augsburg. Nakon prvih 45 minuta imali su komotnih 2.0 golovima Guilavoguija i Williama, ali su Khedira i Cordova već do 59. minute stvar vratili na početak. Važnu pobjedu Vukovima je osigurao Gerhardt u 89. minuti.