Schalke u golijadi produbio krizu Augsburga, Fortuna slavila u susjedskom derbiju (VIDEO)

03.11.2019 20:22 | Germanijak

Sjajna utakmica na WWK Areni.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 10. kola njemačke Bundeslige.

Schalke je preokrenuo Augsburg u gostima i slavio rezultatom 2:3.

Domaći sastav je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a kruna bolje igre dogodila se u 38. minuti kad Baier zabija za 1:0.

Međutim, u sučevoj nadoknadi gosti dolaze do izjednačenja i to bez da su u cijelom poluvremenu uputili loptu u okvir gola. Naime, Cagliuri je izveo slobodan udarac, a Lichtsteiner loptu skrenuo u vlastitu mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu Schalke podiže svoju igru i potpuno preuzima konce utakmice. No, domaćin u 60. minuti dolazi do kaznenog udarca, zbog igranja rukom Oczipka. Finnbogason preuzima odgovornost i dovodi ponovno Augsburg u vodstvo.

U 70. minuti Schalke zabija za poravnanje. Ponovno je Cagliuri izveo sjajna slobodnjak, a ovaj put je pogodio svog suigrača Kabaka, koji posprema loptu za 2:2.

Gosti kreiraju totalni preokret u 82. minuti, vezni red domaćina je izgubio loptu na sredini terena, koja dolazi do Harita, koji je izvrtio Jedvaja i zabio gol za pokazat će se konačnih 2:3.

Do kraja susreta smo gledali rastrgani nogomet s puno posla za glavnog suca, no rezultat se nije mijenjao.

U prvoj utakmici dana Fortuna je slavila u susjedskom derbiju protiv Kolna rezultatom 2:0. Strijelci za domaćine su bili Hennings u 38. minuti iz kaznenog udarca i Thommy u 61. minuti.