Schalke srušio izravnog konkurenta u borbi za Ligu prvaka (VIDEO)

17.01.2020 22:42 | Germanijak/I.G.

Pobjeda Rudara i zaoštravanje borbe u Bundesligi za naslov prvaka.

Vratila nam se Bundesliga.

Na otvaranju smo već vidjeli derbi cijelog, 18. kola. Četvrtoplasirani Schalke je ugostio drugoplasiranu Borussiju Monchengladbach i vratio ih kući praznih ruku nakon 90 minuta provedenih u Gelsenkirchenu.

Rudari su slavili rezultatom 2-0, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvo je Suat Serrdar u 48. minuti poentirao s dvadesetak metara za rano vodstvo u drugom dijelu, da bi deset minuta kasnije pobjedu potvrdio asistent kod prvog gola, Michael Gregoritsch.

Ovom pobjedom, Rudari su došli na četvrto mjesto ljestvice i sada imaju 33 boda, koliko ima i trećeplasirani Bayern s utakmicom manje. Jednu utakmicu manje ima i petoplasirana Borussia Dortmund koja ima 30 bodova, a Gladbach je zasad na drugom mjestu s 35 bodova, dok je vodeći RB Leipzig sa 37 bodova.