0

Šarić i društvo srušili Sixerse, Hezonja solidan u porazu od Golden Statea

05.11.2019 08:29 | Germanijak

Sinoć je odigrano šest utakmica u NBA-u.

U sinoćnjem programu NBA lige igralo se šest utakmica, a Dario Šarić i njegovi Sunsi pobrinuli su se da više ne bude neporaženih momčadi u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi.

Hrvatski reprezentativac i društvo pobijedili su Šarićev bivši klub Philadelphiju 114:109 i pobijedili ju prvi put ove sezone. Sixersi su u goste stigli bez suspendiranog Joela Embiida, koji je odrađivao drugu utakmicu kazne zbog tučnjave s KAT-om.

Šarić kao da nije mogao protiv svojih bivših prijatelja jer je imao samo pet poena i šest skokova za 25 minuta na parketu. Sunsima nije ni trebao njegov ozbiljniji učinak jer su imali sjajnog Devina Bookera (40 poena, šut 15-19 iz igre)

Sunsi su ove sezone iznad svih očekivanja i imaju čak pet pobjeda u sedam utakmica

Ranjeni Golden State Warriorsi konačno su pronašli žrtvu, Hezonjin Portland kojeg su svladali kod kuće 127:118. Utakmica je bila u egalu do druge polovice zadnje četvrtine kad su Ratnici serijom 12:0 prelomili utakmicu.

Eric Paschall zabio je 36 poena i 13 skokova, a pomogao mu je Ky Bowman s 19 poena i osam skokova. Trailblazerse je predvodio Damian Lillard s 39 poena, a Hassan Whiteside ubacio je 22 poena i ugrabio 11 skokova. Mario Hezonja nije bio loš ubacivši 11 poena i ugrabivši pet skokova u 25 minuta igre.