0

PSG nakon drame s dva gola u sudačkoj nadoknadi do polufinala Lige prvaka (VIDEO)

12.08.2020 23:18 | Germanijak

Parižani nakon neverojatne zvaršnice u Lisabonu postali su prvi polufinalisti ovogodišnje Lige prvaka.

Paris Saint-Germain prvi je polufinalist Lige prvaka. Pobijedio je Atalantu s 2:1 zabivši dva gola u samoj završnici.

Sama utakmica počela je žustro. Prilikom Papua Gomeza u trećoj minuti najavljena je odlična utakmica, no argentinski majstor iz dobre pozicije pucao je iz okreta ravno u Keylora Navasa.

Već nekoliko sekundi kasnije stopostotna prilika za Neymara. Iskoristio je grešku talijanske obrane, sunovratio se potpuno sâm prema Sportiellu, no plasirao poprilično neobjašnjivo pokraj njegova gola. Atalanta se ovdje izvukla.

11. minuta donosi novu priliku za Atalantu. Opet je u akciji kapetan Gomez, odličnu visoku dijagonalu je dao na drugu vratnicu, a glavom je pucao Hateboer. Navas je obranio i ovaj nezgodan udarac.

U 27. minuti Atalanta je povela. Kombinirali su igrači crno-plavih na rubu šesnaesterca, Duvan Zapata je imao loptu za koju se činilo da ju je izgubio, no uspio ju je gurnuti prema desnoj strani gdje ju je čekao Mario Pašalić. Odlični Splićanin to koristi i ljevicom zabija s poludistance neobranjivo u gornji desni kut navasovog gola.

Neymar je odmah probao uzvratiti, pucao snažno izdaleka, no prizmeni udarac je bio za malo neprecizan i otišao pokraj vratnice.

U 42. minuti opet zicer za čudesnog Brazilca. Izbio je po lijevoj strani u stopostotnu priliku ispred Sportiella, malko nezgodna situacija je bila u pitanju, no trebao je puno bolje pucati – lopta je otišla visoko i neprecizno. Neobjašnjiv promašaj Neymara.

U prvom dijelu drugog poluvremena PSG je jasno dao do znanja da ide po izjednačenje, no u ovom dijelu utakmice to im nije polazilo za rukom. U 58. je Freuler imao dobru situaciju nakon gužve iz poprilične blizine, no ljevicom nije uspio izvuć jači i precizniji udarac.

U 59. minuti jedan od ključnih poteza utakmice. Pablo Sarabia je izišao, ušao je ozljedom načeti Kylian Mbappé, koji je praktički od prve sekunde zadavao ogromne probleme Atalantinoj obrani.

Papu Gomez je izišao također u 59. minuti, a Pašalić u 70. i tu se čini da je vezni red kluba iz Bergama dosat otupio.

76. minuta donosi novu situaciju u kojoj je Neymar mogao poentirati. Ugurao se u kazneni prostor, izborio za priliku za udarac s poludistance, no on je bio mlak, neprecizan i ravno u Sportiella. Da se poslije nije dogodilo što se dogodilo, sigurno bi bio označen za tragičara utakmice.

U 79. minuti još jedan važan potez Tuchela. Umjesto nevidljvog Maura Icardija, ušao je Eric Maxim Choupo-Moting.

U 80. jedna dobra prilika Mbappéa iz okreta, no i tu je Sportiello izišao kao pobjednik i ulovio tu loptu.

Odmah nakon, u 81. minuti, Mbappé je ušao u još jednu stopostotnu priliku. Stigao je nadomak Sportiella, pucao u bliži kut, no Talijan nogom ovaj put brani loptu koja je bila neugodnija nego što je izgledala.

I tako je došla 90. minuta i početak raspada Atalante. Choupo-Moting se izborio na desnoj strani za priliku za ubačaj, pronašao Neymara tik na lijevoj strani, koji je uspio u žiži šesnaesterca dotegliti loptu do Marquinhosa. Brazilac je u gužvi uspio ugurati loptu u mrežu, nakon toliko neuspjeha i promašenih prilika Parižana.

I kad se već mislio da će se poći u produžetke, potpuni raspad Atalante u trećoj minuti sudačke nadoknade. Kombinacija Neymar-Mbappe kad je Francuz izbačen u prazan prostor s lijeve strane dovela ga je u situaciju da lako uposli Choupo-Motinga, koji zakucava loptu u mrežu i zaključuje tragediju talijanskog kluba koji je oduševio nogometnu Europu ove sezone.

Tako ovom nevjerojatnom završnicom Paris prolazi u polufinale po prvi put nakon 1995. i čeka boljeg iz susreta Rb Leipziga i Atletico Madrida koji se igra u četvrtak.

(foto: Rafel Marchante/Reuters)