0

Petković donio Dinamu novu pobjedu

05.10.2019 18:54 | Germanijak/I.G.

Pobjeda zagrebačkog kluba.

Nakon očekivanog poraza od Manchester Citya u drugom kolu Lige prvaka (2-0), nogometaši zagrebačkog Dinama vratili su se na pobjedničke staze u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Na Maksimir je stigao Slaven Belupo koji je natrag u Koprivnicu ispraćen praznih ruku. Gol za minimalnu pobjedu Modrih postigao je Bruno Petković iz jedanaesterca u petoj minuti utakmice.

Trener hrvatskog prvaka Nenad Bjelica nije kalkulirao sa sastavom. Igrao je s najjačim snagama koje ima na raspolaganju, a jedini koji su bili na klupi su Gojak, Leovac i Hajrović.

Već u petoj minuti utakmice Nowak je srušio hrvatskog reprezentativnog napadača, koji je i sam realizirao jedanaesterac. Vratar Farmaceuta, Antonio Ježina, pogodio je stranu, ali nije uspio obraniti njegov udarac.

Prijetili su Modri preko Olma, Petkovića i Ademija, a u nastavku i preko Kadziora i Oršića, ali reultat se nije mijenjao. Gosti su imali tek jednu priliku u 72. minuti, ali Moro je uspio očistiti pred vratima Dominika Livakovića.

Petkoviću je ovo bio treći prvenstveni gol, dok je Slavenov Ivan Krstanovičć ostao na diobi prvog mjesta strijelaca s Istrinim Marijom Ćužeom.

Dinamo se tako ekspresno vratio na bod zaostatka za Hajdukom koji je danas pobijedio Varaždin (2-0). Treba napomenuti kako Plavi imaju i utakmicu manje.