0

Perišić golom i asistencijom donio pobjedu Bayernu (VIDEO)

19.01.2020 20:10 | Germanijak/I.G.

Sjajna partija hrvatskog reprezentativca.

Nogometaši Bayern Munchena ostvarili su prvu pobjedu u 2020. godini, a jedan od najzaslužnijih za to bio je Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac je upisao gol i asistenciju u 4-0 pobjedi nad Herthom, čime su nastavili svoj pohod prema provplasiranom RB Leipzigu koji im i dalje bježi četiri boda.

Susret u Berlinu je počeo jednostrano od samog početka. Bavarci su držali inicijativu, ali nisu uspjeli probiti bedem ispred vratara Jarsteina. Međutim, u drugom dijelu momčad Jurgena Klinsmanna potpuno je kapitulirala.

Počelo je suradnjom Perišića i Thomasa Mullera, a tako je i završilo. Prvo je hrvatski reprezentativac glavom servirao loptu na volej Nijemcu u 60. minuti za prvi gol na utakmici. Potom je Robert Lewandowski iz jedanaesterca zabio u 73. minuti, da bi Thiago Alcantara dvije minute kasnije na asistenciju Goretzke vrlo lijepo poentirao za 3-0.

'Točku na i' te vrlo uvjerljivu pobjedu Rekordmeistera stavio je Perišić u 84. minuti. Muller je centrirao s desne strane, a 30-godišnji Splićanin skače najviše u kaznenom prostoru domaćih i potvrđuje pobjedu.

Leipzig sada ima 40 bodova, a Bayern se popeo na drugo mjesto preskočivši Gladbach koji ima 35, dok oni imaju bod više.

Kasnije danas, Bayer Leverkusen bio je gotovo jednako uvjerljiv svladavši na gostovanju Paderborn rezultatom 4-1. U strijelce za pobjedničku momčad upisali su se Kevin Volland (11', 14'), Julian Baumgartlinger (36') i Kai Havertz (75'). Počasni gol za domaće, zabio je Srbeny u 51. minuti.