0

Osijek preokrenuo protiv Dinama i ponovno pobjegao Hajduku (VIDEO)

27.04.2019 21:02 | Germanijak

Tko će do plasmana u europska natjecanja?

Dinamo je poveo u 20. minuti nakon što se Antiemwen našao oči u oči pred Malenicom koji mu brani udarac, no na odbijenu loptu nailazi Mario Šitum i poentira u prazan gol za vodstvo Dinama od 1:0.

Igra se nastavila uz pokoji udarac i žuti karton do 32. minute kada izlazi Bočkaj zbog ozljede, a umjesto njega ulazi Talys.

U 36. minuti Osijek izjednačuje. Loptu je povukao prema šesnaestercu Marin Pilj, završila je na desnoj strani u nogama Šorše koji lijepim centaršutom pronalazi Brazilca Talysa koji odlično smješta loptu u gorni desni kut vrata Zagorca za 1:1.

Do kraja poluvremena gledali smo miran tempo i ziheraški nogomet.

U 61. minuti vidjeli smo stopostotnu priliku Komnena Andrića koji se nakon centaršuta s desne strane našao sam pred Malenicom na udaljenosti od tri do četiri metra. No Srbin se nije snašao u ovoj situaciji i puca ravno u Osijekovo golmana.

Kazna dolazi u 76. minuti kada je Musa igrao rukom a sudac Pajač pokazao na bijelu točku. Mirko Marić šalje Zagorca u drugu stranu i uspješno realizira kazneni udarac za 2:1.

82. minuta donosi priliku Pilja koji se našao skoro pa sam pred Zagorcem, ali puca mlako i ne uspjeva ozbiljnije zaprijetiti Zagorcu.

Do kraja Dinamo ne uspjeva izjednačiti rezultat i Osijek uzima svoju prvu pobjedu nad Dinamom nakon pet godina.

Osijek je ovom pobjedom iskoristio posrtaj Hajduka protiv Gorice i izdvojio se na tri boda u borbi za Europu, a također je i došao Rijeci na tri boda zaostatka. Istinabog, i uz utakmicu više.