0

Osijek do bodova protiv nervozne Rijeke

15.05.2019 22:04 | Germanijak

Osijek izjednačen s Hajdukom nakon kompletiranog 34. kola.

Gosti su poveli već u 11. minuti. Mamić je poslao loptu u 16-erac, a obrana Osijeka neshvatljivo ostavlja Čolaka samog te napadač glavom zabija za 0:1.

Izjednačenje već u 24. minuti utakmice. Rijeka je jeftino prosula prednost s obzirom na to da su domaćini zabili nakon prekida. Pilj je ubacio popravni nakon kornera, a Mirko Marić zabio 17. gol sezone, prilikom čega se veoma lijepo snašao.

Od 38. minute Rijeka igra s igračem manje. Domagoj Pavičić se zakačio sa Špoljarićem koji se htio fizički obračunati s veznjakom gostiju. Sudac Jović je obojicu nagradio žutim kartonom, što je igraču gostiju bila druga javna opomena te je ranije otišao na tuširanje.

Već početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, Osijek je kapitalizirao brojčanu prednost na terenu i preko najboljeg strijelca Marića došao ponovno u vodstvo. Marić je iskoristio Ejupijev udarac glavom koji se odbio od grede i iz blizine zakucao loptu u nebranjenu mrežu.

U narednom periodu vidjeli smo aktivniji Osijek, bez obzira što je Rijeka ta koja je trebala stizati rezultat. U 64. minuti ulazi drago lice, Ivan Tomečak, koji je ponovno na terenu nakon duge pauze zbog ozljede.

84. minuta donosi još jednu priliku za Osijek, no udarac Žapera je zapeo u bloku. Do kraja nije bilo značajnijih prilika i sudac Jović nakon tri minute nadoknade svira kraj. Rijeka sad ima četiri boda prednosti na drugom mjestu ispred Osijeka i Hajduka koji su na trećem, odnosno četvrtom. U predzadnjem kolu Osijek ide u goste Gorici, dok Rijeka dočekuje Lokomotivu.