0

Omiš slavi prvake: Olmissum uzeo naslov u priči iz bajke!

16.07.2020 22:34 | Germanijak/V.R.

Oni koji su gledali finale mogli su uživati u pravoj drami.

Olmissum Omiš nakon velike drame svladao je u finalu završnog turnira PH u futsalu favorizirano Novo Vrijeme Apfel iz Makarske.

Makarane, do sada nositelje dva uzastopna naslova, većina je pratitelja najposjećenijeg dvoranskog sporta u Hrvatskoj vidjela kao momčad koja će obraniti naslov, no hrabri momci iz susjednog grada su se dva puta vraćali iz rezultatskog ponora.

Prvi su načeli protivnika golom Jurića u drugoj minuti. No u drugom dijelu drugog poluvremena Novo Vrijeme je brzinski, u 33. i 35. minuti golovima Osredkara i Kazazića povelo i vratilo ogroman pritisak na pleća Omišana.

Međutim, momci iz grada na Cetini nisu se dali smesti i krenuli na maksimalan rizik. Uveli su igrača-vratara te im se to isplatilo nakon što je Kustura u 38. minuti izjednačio na 2:2.

Ušlo se u produžetke, a već u 41. minuti Novo Vrijeme opet zadaje udarac. Bajrušović daje lijepu loptu koje u vodstvo od 3:2 pretvara ponovno Kazazić.

No u doslovno zadnjoj minuti produžetka Horvat izjednačuje i osigurava svojoj momčadi izjednačenje 3:3 i priliku da kroz jedanaesterce osvoji povijesni naslov prvaka.

U ruletu šesteraca Luketin brani dva pokušaja, i to oba strijelca Novog Vremena iz regularnog dijela, Osredkara i Kazazića, te donosi povijesni naslov Olmissumu, momčadi koja je ove sezone došla iz druge lige.

Novo Vrijeme je u finale stiglo nakon uvjerljive pobjede nad dubrovačkim Squareom sa 6:2 dok je Olmissum svladao Futsal Dinamo u tvrdoj utakmici.

(foto: screenshot)