0

Đoković se vratio iz ponora i uzeo svoj 17. Grand Slam u karijeri

02.02.2020 13:46 | Germanijak/A.V.

Osmi put podići će pehar u Australiji.

Svjetski broj dva Novak Đoković pobijedio je Dominica Thiema 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4 za svoj osmi naslov u Melbourneu. Srbin je savršen na australskom betonu prvog Grand Slama sezone jer mu je ovo bio osmi naslov u toliko finala...

Nole je sjajno otvorio susret, uvjerljivo dobio uvodni gem na svoj servis pa ga zaokružio brejkom na prvi servis gem Dominica Thiema. To otvaranje dalo mu je potrebnu dozu samopouzdanja i nastavio je lagano dobivati svoje servise i tjerati Thiema na pošteno mučenje za svaki vlastiti. No, potom prvo iznenađenje na susretu... Pri rezultatu 2:4, Austrijac je prvi put zaprijetio Srbinu i odmah uspio uzeti mu servis. Ipak, pri rezultatu 4:5 ruka mu se zatresla i ponudio je Đokoviću dvije set lopte, najbolji srpski tenisač svih vremena iskoristio je drugu i arhivirao prvi set 6:4 u svoju korist.

Činilo se kako će lagano dokrajčiti Thiema, ali tko je tako pomislio, grdno se prevario. Thiem se pribrao i već pri 1:1 brejknuo Novaka. Đoković se nakratko vratio i izjednačio na 4:4, ali peti igrač svijeta ponovo je dodao gas i najprije uzeo Noletov servis za 5:4, a zatim potvrdio brejk i uzeo drugi set 6:4.

U trećem je nastavio po istom receptu, ali još uvjerljivije. Naime, ovaj put uzeo je Đokoviću dva uvodna servis gema u setu i začas došao do 4:0. Do konca seta nije gubio koncentraciju i priveo ga je kraju u svoju korist 6:2 za prednost 2:1 u setovima.

No, to je bilo sve, jer je odmah u četvrtom setu Nole vratio stvari na početak. Obojica su držali servise do 3:4, a zatim je Đoković izborio dvije brejk lopte, iskoristio je drugu, otišao na 5:3 i zatim bez izgubljenog poena uzeo zadnji gem u četvrtoj dionici meča.

U petom i odlučujućem Đoković je pokazao zašto trenutačno ima najbolju glavu u profesionalnom sportu, smirio se i u zadnju dionicu igre ušao kako i priliči drugom svjetskom reketu. Na 1:1 je izborio prvu brejk loptu na Thiemov servis u petom setu i odmah prvu iskoristio. Austrijanac se pokušao vratiti već u idućoj igri, imao je dvije break prilike, ali Nole se nije dao smesti. Obranio ih je i odmah iskoristio svoju prvu gem priliku te potvrdio prednost oduzetog servisa s 3:1. Do konca seta mirno je zadržao svoj servis, na 5:4 izborio svoje prve dvije meč lopte u susretu, iskoristio odmah prvu i osvojio 17. Grand Slam turnir u karijeri.