0

Odlični Sluga spasio Rijeci bod protiv Dinama

11.05.2019 21:03 | Germanijak/V.R.

Pomalo uspavljujući derbi gledali smo na Rujevici.

U večernjem derbiju kola HT Prve HNL Rijeka je dočekala Dinamo. Utakmica je završila 0:0 a sveukupno nismo vidjeli previše uzbuđenja.

Sedma minuta već donosi prvu veliku priliku. Nakon ubačaja u šesnaesterac Rijeke iz prekida, Petar Stojanović puca glavom, no domaćini izbijaju prije nego je lopta ušla u gol.

U 26. minuti vidjeli smo još jednu dobru priliku gostiju. Rahmani puca nakon ubačaja iz kornera, no Sluga je uspješniji i brani udarac reprezentativca Kosova.

Do kraja prvog poluvremena svjedočili smo uglavnom jalovoj dominaciji Dinama, uz jednu sumnjivu situaciju u 43. minuti, kada Nikola Moro pada u kaznenom prostoru Rijeke, no sudac Zebec pokazuje da se igra dalje.

U 45. minuti Rahmani puca jako dobro i opasno, no loptu koja je išla pod prečku Sluga brani manirom reprezentativnog golmana.

Na početku nastavka vidjeli smo najbolju priliku utakmice. u 48. minuti Stojanović puca ljevicom iskosa sa 20-ak metara, no pogađa spoj prečke i desne Slugine stative, te je sreća u ovom navratu bila na strani Rijeke.

U nastavku nema puno akcije niti lijepe igre. U 53. minuti vidjeli smo udarac Petkovića iz slobodnog udarca ali ravno u živi zid, te u 70. oštru prizemnu loptu Olma u peterac, no nikog nije bilo od Dinamovaca da loptu proslijedi u gol.

Također, valja izdvojiti 72. minutu i žuti karton Zorana Kvržića radi potezanja Rahmanija, a s obzirom da je to Kvržiću treći karton, izbivat će iz sljedeće prvenstvene utakmice.

U 73. situacija u kojoj je Sluga skoro poništio par dobrih obrana od prije. Iz prekida je ubačaj iskosa došao u peterac Rijeke, Sluga na prvu hvata, no lopta mu ispada. Kako nitko od igrača u plavom nije to iskoristio, golman Rijeke na koncu uspijeva rukom izbaciti loptu iz opasne zone.

Do kraja smo vidjeli još samo par poluopasnih situacija na obje strane, s jednim padom Petkovića u kaznenom prostoru Rijeke. I ovaj put su suci ostali nijemi.

Tako je završen miroljubiv i ne previše sadržajan derbi. Dinamo se okreće utakmici s Goricom, dok Rijeka u sljedećem prvenstvenom kolu ide na noge Osijeku.