0

Očajnom Dinamu tri crvena kartona, Osijeku tri boda (VIDEO)

16.02.2020 17:05 | Germanijak/V.R.

Igrači Nenada Bjelice kao da nisu došli na utakmicu.

Osijek je u prvoj današnjoj utakmici 22. kola HNL-a svladao Dinamo s 1:0 i barem privremeno došao na treće mjesto ligaške ljestvice.

Utakmica je počela dosta uspavano, s većim brojem sitnih grešaka na sredini terena. Poseban je dojam bio da su Dinamovi igrači bili van tonusa. U 11. minuti je Oršić s lijeve strane ušao u priliku dosta blizu Ivušićevog gola, no dodavanje koje mu je priredio Bruno Petković nije uspio pretvoriti u ozbiljniju prijetnju.

22. minuta donosi dosuđen kazneni udarac za Dinamo, no nakon VAR konzultacije sudac Zebec shvaća da se prekršaj Žapera nad Ademijem ipak dogodio van kaznenog prostora. Iz slobodnog udarca Kadzirov pokušaj je završio u živom zidu.

Kapetan Dinama Arijan Ademi je u 35. minuti primio lijepu dugu loptu od Kadziora, no inicijalni dodir je bio malo prejak te je Ivušić na kraju to spriječio. Ademi bi izbio sâm pred vratara Osijeka.

U cijelom prvom poluvremenu su Osječani pokazivali veliku dozu agresivnost te nisu dozvoljavali Bjeličinim igračima da prelako razvijaju napade, a kad bi i došli pred gol, konkretne prijetnje su bile veoma rijetke.

Štoviše, u posljednjim sekundama sudačke nadoknade prvog poluvremena je Merveil Ndockyt u trku izbio sam pred Livakovića, no pucao je kraj gola. Vjerojatno su prvaci mogli biti zadovoljniji ishodom 0:0 nakon prve polovice utakmice.

Osijek je nastavio sa svojom igrom i u drugom poluvremenu. Grezda je oštrim udarcem iz daljine priprijetio u 51. minuti, no bio je za dlaku neprecizan. 60. minuta donosi žuti karton za prvog strijelca domaćina Mirka Marića, što znači da neće biti raspoloživ u narednom kolu i derbiju na Rujevici protiv Rijek. Popriličan hendikep za Ivicu Kuleševića.

U 67. minuti možda trenutak koji je odredio utakmicu. Danas ''dislocirani'' Emir Dilaver koji je utakmicu počeo na lijevom boku radi neraspoloživog Leovca, ide rukom prema licu Grezde i zarađuje drugi žuti karton, ujedno i crveni. Dodatni hendikep za ionako danas anemični Dinamo.

Bjelica je prepoznao da je situacija takva da bi mu bod danas bio sasvim prihvatljiv, te je uveo, između ostalog, Joška Gvardiola umjesto Kadziora, i zatvoriti utakmicu. No nije pomoglo.

76. je minuta i Mirko Marić je poveo kontru na širokom prostoru. Dao je lijevo za Marina Pilja koji je imao puno prostora te nešto grublja lopta Marića nije previše naškodila razvoju napada. Odmah je dao povratnu loptu na koju je utrčao ponovno Mirko Marić, a Dino Perić ga instantno ruši. Nema sumnje u najstrožu kaznu.

U 77. minuti je, naravno, Marić stavio loptu na bijelu točku te bez ikakvih problema svladao Livakovića za 1:0. Ne može se reći nezasluženo, s obzirom da Bjeličini igrači danas nisu prikazali skoro pa ništa.

Do kraja je samo moglo biti gore za Dinamo. Špoljarić je propustio priliku za povećanje vodstva, a u 89. minuti se Dino Perić ozlijedio i morao napustiti igru. Gosti su nastavili igru s devet igrača, s obzirom da na zamjenu više nisu imali pravo.

Ozbiljnost Perićeve ozljede znat će se naknadno, ali je sigurno da će Nenad Bjelica ovu nedjelju u svom rodnom gradu htjeti čim prije zaboraviti.

Zebec je pokazao pet minuta nadoknade, a u njima smo samo vidjeli manifestiranje nervoze dinamovaca. To je plaćeno crvenim kartonima Nenadu Bjelici i Petru Stojanoviću, te su prvaci tako utakmicu završili s ukupno tri isključenja.

Osijek je s 38 bodova preskočio Rijeku koja kasnije igra s Goricom, te ima priliku ekspresno vratiti treće mjesto. Dinamo je i dalje uvjerljivo prvi s 53 boda.