0

O sole Mijo (VIDEO)

14.05.2019 20:49 | Germanijak/I.A.S.

Trima pogocima Caktaš je preuzeo vrh ljestvice strijelaca HNL-a

U drugoj utakmici 34. kola HNL-a snage su odmjerili Rudeš i Hajduk. Hajduk je slavio rezultatom 1:4 u jednoj odličnoj utakmici. Hajduk je imao čak 20 udaraca od kojih je 7 bilo u okvir vrata domaćeg čuvara mreže Banića.

U prvom poluvremenu vidjeli smo mnogo dobrih prilika na obje strane.

Nakon početnog ispitivanja snaga poveo je Hajduk u 17. minuti. Jurić je uputio loptu prema Caktašu koji je lažnim kretanjem izbacio cijelu domaću obranu. Lopta je došla do Jaira koji je zatim proslijedio loptu do najboljeg strijelca Hajduka koji se sjurio u domaći 16-erac pa sa desetak metara matirao nemoćnog Banića.

U 26. minuti gosti su mogli povećati svoje vodstvo! Dobra kombinacija gostiju urodila je pogotkom, ali je drugi pomoći podigao zastavicu. Caktaš je zabio gol, ali je asistent pogotka Bradarić bio u nedozvoljenoj situaciji pa je ostalo 0:1 vodstvo gostiju.

U 28. minuti prijete domaćini. Pucao je Mrkonjić iz slobodnog udaraca sa preko 25 metara, ali Posavec izvrsno brani.

Deset minuta nakon toga ponovno je zaprijetio Hajduk, ovoga puta preko Jaira, ali njegov udarac je iznimno neprecizan. Dojam je kako je Jairo mogao puno bolje reagirati u ovoj situaciji.

U 41. prijete domaći i to ponovno preko njihovog najraspoloženijeg igrača, Tomislava Mrkonjića. Štrkalj je ostavio loptu na 16 metara, Mrkonjić pucao, ali njegova lopta odlazi preko gola.

Domaći su imali novu dobru situaciju i u 43. minuti ali igrač Hajduka na posudbi u Rudešu Franko Kovačević loše puca te se na poluvrijeme odlazi sa minimalnom prednošću gostiju.

U drugom poluvremenu gledali smo odličan nogomet, prvu dobru priliku imali su gosti. Slobodni udarac sa 20-ak metara izveo je Mađar Gyurcso, ali njegov udarac blokira živi zid domaćina.

Jurić je imao dobru priliku u 55. minuti ali je Smoljo odlično reagirao i na vrijeme zatvorio pokušaj gostujućeg veznjaka.

U 57. Hajduk povećava svoje vodstvo. Mađar Gyurcso pucao je sa vrha 16 metara, lopta je zapela u bloku te se potom odbila do Caktaša koji je bio usamljen u gostujućem 16-ercu. Oči cijele domaće momčadi bile su uprte prema prvom pomoćniku, ali njegova zastavica je potpuno opravdano ostala spuštena budući da je branič Obanor zakasnio s izlaskom pa je Caktaš imao lagan posao matirati Banića.

Rudeš se vratio u igru u 62. minuti. Na ubačaj Mrkonjića najbolje se snazali mladi Bjelorus Lisakovich koji je odlično pucao sa 14 metara i od grede matirao posavca.

Ali tri minute nakon primljenog pogotka Hajduk ponovno zabija. I tko drugi nego Mijo Caktaš. Jairo je ubacio sa desne strane, prvi pokušaj Caktaša brani Banić, ali lopta mu se vraća na nogu nakon čega više nije bilo spasa za domaće i Mijo Caktaš zabija svoj treći pogodak na utakmici.

Ovim pogotkom Caktaš je postao prvi strijelac HNL-a te je, barem zasad, iza sebe ostavio Marića i Puljića.

Caktaš se preporodio dolaskom Orešćanina te je 10-ka Hajduka u odličnoj formi posljednje vrijeme.

Semafor je manje od jedne minute prikazivao 1:3 budući da je odmah po oduzetoj lopti koju su s centra izveli gosti Caktaš uposlio Jradija, koji driblingom u stilu Crisitana Ronalda izbacuje svog čuvara te od vratnice zabija za novo povećanje vodstva Hajduka.

U razmaku od 57. do 66. vidjeli smo četiri pogotka.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata iako dobrih prilika nije nedostajalo.

Ovom pobjedom Hajduk je preskočio Osijek te se sada nalaze na 3. mjestu, dok je Rudeš i dalje na posljednjoj poziciji te su ovim porazom izgubili sve matematičke šanse za ostanak u ligi i naredne godine.

(Foto:Pixsell/Arhiva)