0

Novi tandem donio Osijeku sva tri boda

12.04.2019 19:53 | Germanijak/I.G.

Prvijenac Mađara u Gradskom vrtu.

Nogometaši Osijeka rutinski su došli do očekivane pobjede nad Rudešom u sklopu 29. kola Prve hrvatske nogometne lige. Na Gradski vrt je došla posljednjeplasirana momčad prvenstva, a domaćin je preko svog novog tandema u rađanju došao do pobjede rezultatom 2-0.

Za vodstvo je zabio Laszlo Kleinheisler u 11. minuti utakmice, a bio je ovo prvijenac 25-godišnjeg Mađara u dresu Osijeka. Već do kraja prvog poluvremena riješeno je pitanje pobjednika, a gol za 2-0 postigao je udarni napadač Osječana, Mirko Marić.

Ovim golom Marić se popeo na vrh ljestvice strijelaca sa 14 golova na svom kontu, dok jednog manje ima Dinamov Komnen Andrić, kojega tek čeka dvoboj 29. kola protiv Istre u subotu.

Dodajmo još da je Marić mogao podebljati svoj skor, ali je deset minuta prije kraja utakmice promašio jedanaesterac.

Osječani ostaju na 3. mjestu ljestvice sa 50 bodova čime su pobjegli na šest bodova prednosti Lokomotivi i Hajduku koji imaju po 44 boda i još igraju međusobno ovog vikenda.