0

Novi posrtaj Barce, Atletico gradskom rivalu trasirao put ka naslovu

30.06.2020 23:50 | Germanijak/I.M.

Remi na Camp Nou.

U velikom derbiju 33. kola Primere Barcelona je na Nou Campu ugostila Atletico Madrid. Završilo je neriješeno 2:2 u utakmici s jednim autogolom i tri kaznena udarca.

Počelo je vatreno od samog starta. Već u 11. minuti Barca je povela. Messi je izveo korner, ubacio pred gol liniju, a Diegu Costi se lopta odbila od unutarnje strane noge i ušla u gol kod prve stative.

No, prednost Blaugrane trajala je tek sedam minuta. Atletico je izjednačio zahvaljujući VAR-u! Prvo je Vidal srušio Carrasca za kazneni udarac. Loptu je uzeo Diego Costa i Ter Stegen mu je obranio, no VAR je ustanovio kako je njemački golman prije udarca otišao s linije. Jedanaesterac se ponovio, a precizan je bio Saul Niguez. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Već nakon pet minuta nastavka, Barca ponovno vodi. Sada su Katalonci dobili penal nakon prekršaja Felipea na Semedu, a precizan je s bijele točke bio Leo Messi.

Kao i kod prvog vodstva, veselje Barcelone nije dugo trajalo. U 62. minuti treći jedanaesterac na utakmici. Opet ga je izborio Carrasco, a skrivio Semedo koji je izborio prethodni penal. Siguran je realizator bio Saul Niguez, po drugi puta.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Barca je smanjila zaostatak za Realom za samo jedan bod. Madridski sastav imat će priliku za pobjeći na četiri boda prednosti ako u četvrtak pobijedi Getafe.

(foto: Albert Gea/Reuters)