0

Nikola Vlašić srušio Real u Moskvi, Džeko s hat-trickom uz bok Messiju (VIDEO)

02.10.2018 23:08 | Germanijak/H.M.

Fantastičan dan u Ligi prvaka je iza nas.

Nikola Vlašić srušio je Real Madrid u Moskvi i donio svojoj momčadi tri boda protiv najtežeg mogućeg protivnika i branitelja naslova prvaka Europe. Njegov CSKA pobijedio je Kraljevski klub s 1:0, a upravo je on bio strijelac i to već na samom otvaranju utakmice kada je presjekao neporeznu povratnu loptu Kroosa. Real je inače krenuo bez Modrića i to im se obilo u glavu jer je upravo pogreška u veznom redu presudila susret.

Imao je Real nakon toga i više od igre, veliku dominaciju, preko 20 udarca, 70 posto posjeda lopte, vratnicu Casemira, gredu Benzeme, u 58. ušao je Modrić, no baš sve uzalud jer Moskva nije pala, a Akinfeev je sačuvao mrežu praznom protiv momčadi koja je tri puta zaredom osvajala naslov u Ligi prvaka.

Herojska partija Moskovljane je dovela na vrh skupine G s četiri osvojena boda, a iza njih su prvi favoriti za prolaz Real i Roma sa po tri boda na kontu. Jasno je da ovdje nitko ozbiljno ne računa na češki Plzen. Real je danas pokušao sve, igrali su dobro, stvarali su šanse, ali i sreća je bila danas na strani domaćina, a mladi Hrvat Vlašić sada se može pohvaliti kako je srušio veliki Real Madrid. Pitamo se žale li sada u Evertonu za njime.

Roma se na domaćem terenu očekivano lako obračunala protiv Plzena koji nije imao nikakve šanse jer Edin Džeko ih je probio već u trećoj minuti utakmice, a onda je dodao još jedan pogodak u 40. na asistenciju mladog Turčina Undera koji je odigrao sjajnu utakmicu. Kasnije je Under u 64. minuti i sam postigao pogodak i do kraja prelomio utakmicu. Završilo je 5:0 za Romu, a četvrti je je pogodak djelo je mladog Kluiverta, sina velikog Patricka. Na kraju je u sudačkoj nadoknadi Edin Džeko zaokružio hat-trick te je sada uz Dybalu i Messija prvi strijelac Lige prvaka.

Nakon teškog poraza od Reala Roma se sada podigla i upisala prvu pobjedu sezone u Ligi prvaka, dok je Plzen ostao na dnu skupine s jednim bodom kojeg su u prvom kolu osvojili protiv CSKA-a na domaćem terenu. Bila je ovo sjajna predstava Rome i sjajna večer BiH reprezentativca Edina Džeke.

Nakon domaćeg remija S Hoffenheimom Šahtar je poveo 2:0 na gostovanju kod Lyona s dva pogotka Moraesa u 44. i 55. minuti te se činilo kako idu do gostujućeg slavlja, no Lavovi su imali drukčije planove u samoj završnici utakmice.

Lyon se vratio u samo dvije minute pogocima mladog Dembelea i Duboisa u 70. i 72. te tako osigurao bod koji ih je ostavio na vrhu skupine ispred Manchester Citya. Imali su dobru igru i ranije, no nisu uspjeli realizirati svoje prilike, ali onda su u blietzkriegu uspjeli ekspresno izboriti potpuni povratak u utakmicu.

Šahtar je sada s dva boda na trećem mjestu ove skupine u kojoj se nakon dva kola sve zakompliciralo i mogla bi se tu do kraja voditi bitka za prolazak, ali i nastavak natjecanja u Europa ligi. Skupinu F zapamtite, bit će tu još puno turbulencija do kraja.