0

Napadač koji je ove zime odbio Hajduk ostao bez kluba, Tudor i dalje vapi za takvim igračem

14.07.2020 08:52 | Germanijak/I.A.S.

Trener Splićana je i poslije pobjede nad Dinamom izjavio kako mu nedostaje prava devetka…

Mikael Ishak više nije igrač njemačkog drugoligaša Nürnberga, objavio je Transfermarkt.

Ovaj 27-godišnji središnji napadač iza sebe ima izrazito bogat CV, a do sada je igrao u čak pet različitih država.

Igrao je tako za švedsku Assyrisku, FC Koln, St.Gallen, Parmu, Crotone i Randers, da bi se onda u siječnju 2017. uputio put njemačkog kluba koji ga u svoje redove dovodi za 330 tisuća eura.

Ishak je tipičan „target man“, igrač koji puno radi za momčad, opasan je u skoku i prava je neman u suparničkom 16-ercu, a igrača takvog profila na Poljudu nisu imali još od Marka Futacsa.

S kvalitetama ovog izvrsnog napadača dobro su upoznati na Poljudu budući da su ga ove zime htjeli dovesti u svoje redove, ali tada je Šveđanin s iračkim podrijetlom odbio mogućnost dolaska u HNL.

Ove sezone, Ishak se nije naigrao. Svega 11 nastupa i jedan pogodak u 2.Bundesligi jasno su ukazivali da mu klub neće produljiti suradnju, ali iako su sada izgubili ovog pouzdanog napadača koji je ne tako davno vrijedio čak četiri milijuna eura, u klubu vlada fantastično ozračje nakon što je Nürnberg, na jedvite jede, uspio ostati u 2. ligi nakon dodatnih kvalifikacija protiv Ingosltadta.

Naime, nakon što je, sada već bivša Ishakova momčad, slavila u prvoj utakmici na domaćem terenu rezultatom 2:0, mnogi su vjerovali da će se u drugoj utakmici samo „odraditi posao do kraja“. Ipak, tada svjedočimo pravoj drami. Ingolstadt je u razmaku od 13 minuta na početku drugog poluvremena zabio tri pogotka te su praktički imali u „knock-downu“ goste iz Nurnberga. Kad su već svi mislili da će gosti prosuti 2:0 iz prve utakmice i kako će se Ingoslstadt vratiti u 2. Bundesligu nakon samo jedne sezone izbivanja, ukazao se Fabian Schleusener koji za goste zabija u 96. minuti utakmice. Na taj način Nurnberg se spasio, a Ingostadt će i dogodine biti trećeligaš…

Zanimljivo, iako tokom cijele sezone nije bio naročito korišten, Ishak je odigrao 170 minuta za svoju momčad u dvjema najvažnijim utakmicama u sezoni. Iako mrežu nije tresao, svoju kvalitetu u te dvije utakmice playoffa je pokazao, a ukoliko Tudor uvjeri svoju upravu da je upravo on ono što njegovoj momčadi treba, nije nemoguće da Ishak u konačnici i sleti na Poljud.

"Darovali smo Dinamu dva pogotka, a sami smo još mogli zabiti dva ili tri. Ipak, dobro smo se snašli i zadovoljan sam. Imamo problema s našim napadačima koji nisu klasične devetke u šesnaestercu. Bilo bi to i prije riješeno s dva drugačija napadača", rekao je Tudor po završetku nedjeljnog derbija.

Tko zna, možda se problem te „klasične devetke“ ponovno spomenuo upravo jer je jedna blizu Poljuda..

(foto: REUTERS)