0

Monaco propustio dva gola prednosti, Rennes i dalje uvjerljiv (VIDEO)

25.08.2019 19:02 | Germanijak

Kneževima ni 2:0 nije dosta za tri boda.

Odigrane su dvije utakmice trećeg kola francuske Lige 1 u kojima su gosti bili uspješniji.

Monaco je nakon dva uvodna poraza jednostavno danas morao doći do bodova protiv Nimesa, ali se nešto pitalo i Nimes.. Domaćini su preuzeli kontrolu utakmice od samog početka, ali prvu veliku priliku na utakmici imaju gosti, kad Philippoteaux pogađa okvir gola. Međutim, u 39. minuti domaćin dolazi u vodstvo preko novog pojačanja Islamija. Monaco je kombinirao po lijevoj strani i lopta je došla do Slimanija, koji u svom debiju zabija za 1:0.

U samom smiraju prvog poluvremena, domaćini podebljavaju vodstvo preko također novog pojačanja Ben Yaddera, koji se sjajno snašao u gužvi i zabio za 2:0.

U 55. minuti utakmice Jemerson radi nepotreban start na sredini terena te zarađuje isključenje i komplicira situaciju domaćina. Nimes nakon isključenja preuzima kontrolu utakmice i u 70. minuti preko Philippoteuxa smanjuje na 2:1.

U 82. minuti gosti potpuno koriste igrača više i pogotkom Denkeyja izjednačavaju na 2:2.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te su gosti sretno i spretno izvukli bod, a domaćini nastavljaju s lošim izdanjima.

Rennes je na gostovanju protiv Strasbourga pobjedom 0:2 uzeo sav plijen. Gosti su poveli u 16. minuti preko Greniera, a domaćin je u 40. minuti promašajem iz kaznenog udarca Martina propustio vratiti se u utakmicu.

Niang je u 54. minuti postavio konačan rezultat 0:2 te lansirao Rennes na vrh ljestvice.