0

Modriću 20-ak minuta u Realovoj 1700. pobjedi u La Ligi

07.12.2019 14:54 | Germanijak

Hrvatski reprezentativac ušao je u drugom poluvremenu umjesto Tonija Kroosa.

Real Madrid pobijedio je Espanyol 2:0 u premijernoj utakmici subotnjeg programa 15. kola La Lige i privremeno zasjeo usamljen na čelo prvenstvene ljestvice s 34 boda, tri više i utakmicu više od Barce, koja će večeras igrati protiv Mallorce.

Uvodni gol djelo je Raphaela Varanea u 37. minuti na asistenciju Karima Benzeme. Napadač Real Madrida predriblao se na ivici šesnaesterca, ali lopta je sretno došla do njegovog sunarodnjaka koji ju je poslao ispod gostujućeg kapetana i svog nekadašnjeg suigrača Diega Lopeza.

S tom minimalnom prednošću Kraljevski klub otišao je na pauzu, a u 71. minuti Zinedine Zidane uveo je Luku Modrića. Hrvatski reprezentativac ušao je u igru umjesto Tonija Kroosa.

Na Lukinu žalost upravo je Federico Valverde, čovjek kojeg Zizou gura u udarnu momčad umjesto Modrića, u 79. minuti odigrao sjajnu povratnu loptu koju je Karim Benzema pretvorio u puno ugodnijih 2:0.

I srećom po REalove navijače da jest jer bi u suprotnom opasno živjeli od 84. minute kad je Ferland Mendy morao napustiti igru radi drugog i isključujućeg žutog kartona.

Srećom po sve realovce, gosti nisu puno napravili s igračem više i Madridisti su upisali rekordnu 1700. pobjedu u domaćem prvenstvu i produžili svoj niz nepobjedivosti na Bernabeuu protiv Espanyola koji sad traje sedmu godinu.