0

Mladi reprezentativac i bivša nada Dinama isključena zbog simuliranja (VIDEO)

24.08.2019 10:56 | Germanijak/I.G.

Kakav danak neiskustvu.

Nogometaši Stuttgarta dobro su startali u novu sezonu u 'Cvajti'. Druga Bundesliga vrlo je izjednačena te će se klub iz grada Mercedesa dobro namučiti kako bi ostvario povratak u prvoligaško društvo.

Ipak, u tome bi im trebao pomoći Borna Sosa. Mladi hrvatski reprezentativac prošle je sezone nakon dolaska iz zagrebačkog Dinama zaradio tešku ozljedu, zbog koje je lani odigrao tek 12 prvenstvenih utakmica, ali ove se nametnuo treneru te je postao standardan igrač udarne postave.

U prošlom je kolu 21-godišnji lijevi bočni upisao asistenciju, a istaknuo se i u četvrtom kolu protiv Erzgebirge Auea – ali u negativnom kontekstu. Sosa je naime zaradio prvi žuti karton već u 10. minuti utakmice, da bi sredinom drugom poluvremena pokušao iznuditi jedanaesterac za svoju momčad simuliravši kontakt. Iako je na kraju kontakta doista i bilo, Sosa je prije toga već počeo padati na tlo bez da ga je itko dirnuo, a sudac je rezolutno pokazao drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Ipak, Stuttgart je uspio izdržati do kraja utakmice bez primljenog gola te je utakmica završila remijem 0-0.

Nakon četiri kola, 'Švabe' se nalaze na prvom mjestu ljestvice s dvije pobjede i dva remija, dok je Ergebirge Aue na trećem mjestu s bodom manje. Ipak, po utakmicu manje imaju Hamburger SV, Osnabruck, Karlsruher i Greurther Furth koji mogu preskočiti Stuttgart na prvenstvenoj ljestvici.

(Foto: screenshot)