0

Mata iz trećeg pokušaja slomio Vukove, United i dalje ''čiste plahte''

15.01.2020 22:38 | Germanijak

United minimalno, ali dovoljno.

Manchester United u drugoj je utakmici trećeg kola FA kupa svladao Wolverhampton rezultatom 1:0.

U 10. minuti se tresla mreža, i to ona Uniteda. Nakon jedne greške u kojoj je Fred napucao vlastitog igrača. Lopta je došla do Raula Jimeneza, koji je kratko produžio do Pedra Neta, a on se našao sâm kao duh pred Sergijom Romerom. Portugalcu nije bio nikakav problem zatresti mrežu za vodstvo.

No, uslijedio je šok za goste. Provjera putem VAR-a ustanovljeno je da su igrači Wolvesa igrali rukom, te je gol poništen. Rezultat je vraćen na 0:0.

Do poluvremena su prilike za domaćina zapucali Mata, Martial i James. A priprijetio je i Jimenez na drugoj strani. No do poluvremena su mreže mirovale.

U nastavku su Mata i James imali odlične prilike unutar samo sedam minuta po povratku na travnjak no bez uspjeha.

Ipak, United napokon dolazi u vodstvo u 67. minuti. Akcija je počela dobrim ispucavanjem Harryja Maguirea. Loptu je primio Anthony Martial, te se izborio za priliku da odlično uposli Juana Matu u punom trku, te ga izbacio u šansu pred samim gostujućim golmanom. Španjolac odličnim chip udarcem svladava Ruddyja za 1:0 nakon točno dvije trećine utakmice.

Utakmica je završila rezultatom 1:0, što znači da je Solskajerov sastav i šesti put u nizu ostao netaknute mreže u domaćim utakmicama FA kupa. United je izborio četvrto kolo i dvoboj s boljim iz onog Watforda i Tranmerea.