0

Mađarski šamar neprepoznatljivoj Hrvatskoj

24.03.2019 19:53 | Germanijak/D.V.

Rano vodstvo na kraju nije bilo dovoljno ni za bod.

Nakon opomene zvane Azerbejdžan, Hrvatska nije naučila lekciju pa je Mađarska upisala povijesnu prvu pobjedu rezultatom 2:1 protiv danas neprepoznatljive Hrvatske, iako su naši reprezentativci došli do ranog vodstva pogotkom Ante Rebića (13'), kojem je loptu s(p)retno servirao Andrej Kramarić.

Hrvatska se od početka susreta nametnula kao tehnički potkovanija momčad, ali osim jalovog posjeda nismo vidjeli pretjerano opasne situacije pred vratima Gulacsija, dok su gosti iskusno vrebali svoje prilike većinom prodorima po našim bokovima.

Dodatne probleme Daliću nanijela je ozljeda Barišića, kojeg je u tridesetoj minuti zamijenio Leovac. Samo četiri minute kasnije, prisebni Dzsudzsak odlično koristi propuh na našoj lijevoj strani te dodaje kako se činilo u prvi mah loptu poprilično iskosa, koju će vratar Kalinić, činilo se, uspjeti zatvoriti.
Međutim, Szalai (34') je majstorski primirio loptu i neometano opalio te poravnao rezultat na 1:1.

U nastavak je Hrvatska krenula ponovno s većom kontrolom lopte, ali Mađarska se čvrsto zatvorila i strpljivo vrebala priliku, prije svega iz prekida.

Upravo takvu situaciju su dočekali, Leovac je dosta nesmotreno očistio loptu za udarac iz kuta gostiju, koji ga sjajno koriste te pogotkom Patkaija (76') koji je bacio svoje tribine u trans, a Hrvatsku doveo na rub poraza.

Uslijedilo je petnaestak minuta stihijskih pokušaja Hrvatske koja je iskazala borbenost, ali adrenalinom nošena Mađarska nije dopustila poravnanje, a Daliću stvorila glavobolje u drugom kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine.

U drugom susretnu naše skupine E, Wales je na samom početku susreta poveo protiv Slovačke pogotkom Jamesa (5') i taj rezultat je ostao do samog kraja utakmice za vrijedna tri boda momčadi Garetha Balea.

U drugom kolu skupine I, Rusija je lakoćom nadigrala Kazahstan rezultatom 0:4 spustivši tako na zemlju današnjeg domaćina koji je prije tri dana nadigrao Škotsku s čak 3:0.

Strijelci za Ruse bili su Cheryshev (19' i 45+2') te Dzyuba (52'), a četvrti gol u vlastitu mrežu pospremio je Beysebekov (62').