0

Lyon u Ligi prvaka, Monaco pobjedom korak bliže ostanku

18.05.2019 22:56 | Germanijak/M.N.

Zadnje kolo će odlučivati o ostanku.

Odigrano je 37. kolo francuskog prvenstva, u kojem je Lyon pobjedom, kolo prije kraja, osigurao Ligu prvaka, a Monaco korak bliže ostanku među elitom.

Lyon je pobjedom nad Caenom kolo prije kraja izborio plasman u najelitnije natjecanje i s tim spasio sezonu. U prvom poluvremenu, Dembele je u 31. minuti promašio jedanaesterac te se na odmor otišlo početnim rezultatom. U drugom poluvremenu su domaćini napokon slomili otpor gostiju. U 49. minuti Depay nakon odličnog ubačaja Corneta posprema loptu u mrežu, da bi u 54. minuti asistent prvog gola poentirao za 2:0. Tragičar prvog poluvremena u 64. minuti zabija za 3:0. Depay u 74. minuti postiže svoj drugi pogodak za 4:0.

PSG se pobjedom od 4:0 nad Dijonom oprostio od domaće publike, a gostima zakomplicirao borbu za opstanak. Strijelci za domaćina su bili Di Maria u 3., Cavani 4. i Mbappe 36. i 56. minuti.

St. Etienne je pobjedom 3:0 nad Nicom i remijem Montpelliera protiv Nantesa 1:1, osigurao Europsku ligu za slijedeću sezonu.

Monaco našeg Subašića je trijumfom nad Amiensom, napravio veliki korak prema opstanku u ligi. Pogotke za Kneževe su postigli Falcao u 26. i Golovin u 82. minuti.

Od ostalih rezultata još izdvajamo pobjedu Marseillea kod Toulousea od 5:2 te trijumf Lillea protiv Angersa 5:0.